Міграційна криза: Київська область посилює охорону кордону з Білоруссю

Київська область посилила заходи щодо захисту кордону з Білоруссю

Надія Собенко

У Київській області через міграційну кризу на польсько-білоруському кордоні посилять захист клодону України з Білоруссю.

Про це у Facebook повідомив голова Київської ОДА Василь Володін, передає Depo.Київ.

Він провів нараду за участю представників силових відомств та профільних міністерств. Основною темою стало вжиття додаткових заходів щодо посилення захисту кордону з Білоруссю на території області.

"Сьогодні спостерігається міграційна криза на польсько-білоруському кордоні. Тож ми маємо бути по-максимуму готовими до будь-якого перебігу подій і можливих провокацій", – зазначив він.

За словами очільника області, ситуація постійно моніториться і прикордонники разом із нацгвардійцями та правоохоронцями служби готові до оперативного посилення  захисту кордоні в разі необхідності. Для цього відпрацювали чітку схему дій.

"Контроль за кордоном України в межах нашого регіону забезпечений на 100%", – наголосив Володін.

Нагадаємо, 18 листопада у мережі з'явилася інформація, що на Київщині у Чорнобильській зоні затримали нелегалів з Пакистану та Афґаністану, які намагалися потрапити з Білорусі до Європейського союзу через територію України. 

Згодом Держприкордонслужба і Поліція Київської області спростували інформацію про затримання нелегалів у Чорнобильській зоні і назвали її фейком.

В ніч на 18 листопада на білорусько-польському кордоні загинула однорічна дитина

Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. 

Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу

Міністр закордонних справ Польщі Петро Вавжик назвав те, що відбувається, провокацією білоруської сторони. Він упевнений, що "влада Білорусі прагне ескалації, яка призведе до загибелі людей щонайменше на одній зі сторін".

Водночас міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив бойову готовність на кордоні з Білоруссю.

У військах територіальної оборони Польщі наголосили, що також підвищують рівень готовності для підтримки прикордонної служби країни.

Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.

Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.

10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.

14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.

Читайте також: Коридор до Німеччини: Для чого Лукашенко збрехав мігрантам

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ