ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Кар`єра" тітушки: Від гопніка до боса

Тітушки поділяються на підвиди, працюють на великого "папіка" і мають імунітет від міліції
Depo.
24 квітня 2015 19:00
ФОТО: depo.ua
"Кар`єра" тітушки: Від гопніка до боса
"Кар`єра" тітушки: Від гопніка до боса

Київ.Depo.ua з`ясував, кому підпорядковуються молодики спортивної статури, яких ми звикли називати тітушками, і чому їх не прикриє міліція.

Інколи складається враження, що без тітушок вже не може відбуватись жоден захід у столиці. Молодики спортивної зовнішності вже стали невід`ємних атрибутом скандальних забудов, з`їздів партій, судових засідань та різноманітних політичних мітингів. Отож, розповімо, як діє тітушкова система. Експерт Олексій Арестович досліджував синдром тітушки ще під час Євромайдану і розповів нам про їхню ієрархію.

Настільки тупі, що позують на камеру

За словами експерта, тітушки - це політична технологія та інструмент для вирішення господарських суперечок.

В самому низу цієї ієрархії знаходяться мешканці неблагополучних районів міст, які інколи займаються дрібним криміналом.

"Ці хлопці входять в якесь організоване угруповання і люблять гарно проводити час, заробляючи при цьому гроші", - каже Олексій Арестович.

По суті, це тупі і відбиті на голову молодчики, тому що вони без роздумів "торгують мордою" під час вуличних зіткнень, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Якби у мозку таких тітушок була хоча б половина звивини, вони закривали б лице маскою, щоб потім за бажанням їх не впізнали правоохоронці.

"Це публіка дуже низького інтелектуального рівня, але вона полюбляє і вміє битися", - резюмує експерт.

Керують таким стадом представники мілкого криміналітету спальних районів.

"Олімпійський резерв"

Наступна ланка тітушок - члени різноманітних спортивних клубів.

"У таких клубах участь у мітингах буквально поставлена на потік. Боксери, борці і каратисти беруть участь у розбірках, які з самого початку запрограмовані на бійки", - каже Арестович.

Організовує такий вид тітушок керівник спортивної секції, або ж спеціальна людина, яка відбирає найкращих бійців.

Професійні охоронці

І останній підвид тітушок - представники приватних охоронних фірм.

"Там набирають публіку від рядових охоронців до певних спеціалістів, які займаються як економічними, так і політичними рейдерськими розбірками. Там досить кваліфіковані люди і будь-кого у такі структури не беруть", - додає експерт.

Таких "елітних" тітушок організовує сам керівник охоронного агентства.

Як відпрацьовують гроші?

Наприклад, треба когось не впустити у будівлю, де має відбутись серйозне засідання.

Так було 24 квітня, коли тітушки не впустили адвокатів у столичний Будинок кіно, де мав проходити з`їзд, на якому обирали членів Вищої ради юстиції. Комусь було невигідно, щоб на цьому голосуванні були присутні деякі адвокати Києва. За словами юристів, їх просто заприскали сльозогінним газом якісь молодики.

Можна припустити, що це були представники найнижчої ланки тітушок, адже усі ці хлопці не закривали навіть обличчя, хоча їх знімали десятки телекамер.

Після цього молодики швиденько зникли і на їхнє місце приїхали представники "олімпійського резерву".

Біля Будинку кіно було хлопців з 20 міцної статури. Молодики постійно крутили плечами і здригували ногами. Саме так поводяться боксери, або кікбоксери. Ці тітушки були одягнені в усе спортивне.

Втім, були серед них і представники найнижчої тітушної ланки - гопники. Вони постійно "стріляли" в зубах насіння і спілкувалися між собою власною мовою під назвою "Вася, не гони".

Нажаль, тут не було представників "еліти" - приватних охоронців. Мабуть організатори тітушко-шоу вирішили, що для цієї акції вистачить і звичайних гопніків з боксерами.

Оскільки тітушки не надто полюбляють напружувати мозок, ними треба керувати під час мітингів, аби раптом не проявили лишньої ініціативи.

Ось помічаємо трохи подалі від основного мітингу чоловіків теж міцної статури, але вже вдягнених у солідне шмаття - джинси, туфлі і сорочку. Молодики частенько підходять до натовпу тітушок і щось їм розповідають.

Ну і за усім цим спектаклем спостерігає ще кілька чоловіків. Вони зазвичай теж виглядають здорованями, але вже вдягнені у дорогі костюми, а на ногах - налаковані черевики.

Ці хлопці взагалі стоять осторонь, або сидять у дорогій машині. Тітушки не мають права до них підходити, щоб не спалити "контору".

Але і це ще не все. Є над усім цим дійством найголовніший ляльковод.

"Зазвичай це дуже крутий чоловік, який може сидіти на пляжі в Іспанії і керувати звідти мітингом", - каже експерт Олексій Арестович.

За "нашу" акцію під Будинком кіно тітушки отримали не надто багато грошей, адже там не було бійки.

"Така пародія оцінюється в 150-200 гривень для рядового тітушки. Але якщо виникає серйозна бійка, тітушка може отримати і кілька сотень доларів", - резюмує Арестович.

Міліція в долі

У кожного думаючого громадянина виникає питання: а чому усе це просто не накриє міліція?

За словами Арестовича, тітушко-шоу теж вигідне правоохоронцям.

"Міліція заздалегідь знає про усі заходи за участю тітушок - працює агентура", - каже експерт.

Схема така: якийсь полковник МВС домовляється з начальником тітушок, що буде проводитися мітинг і нікого зі "спортсменів" правоохоронці затримувати не будуть. Саме тому тітушки майже ніколи не катаються в автозаках.

"Тітушок затримують тільки, коли щось йде не так, як домовлялося. Наприклад, вони самовільно побили міліціонера, чи ще щось таке", - резюмує Арестович.

З усього цього цирку, переконує експерт, чиновники МВС мають свій відсоток. Отож і виходить, що тітушки були й будуть, поки існуватиме корумпована система МВС.