Музею на Поштовій - бути: Нова більшість в Київраді стала несподіванкою для Кличка

Депутати Київської міськради з потугами, але проголосували за припинення договору з інвестором, який хоче звести на Поштовій площі торговельно-розважальний центр
 

Музею на Поштовій - бути: Нова більшість…

Останнє засідання Київради стало справжнім шоком для мера Кличка і його команди. Справа в тому, що він ніяк не хотів припиняти договір з інвестором, який зараз хазяйнує на Поштовій площі, але депутати пішли проти волі очільника столиці. Та про все по порядку.

Тема Поштової площі була топовою під час останнього засідання Київради, і на її обговорення було витрачено більше години. Під час представлення проекту його автори і прибічники заявили, що ще влітку почалися перебої з фінансуванням розкопок на Поштовій площі, де було знайдено ледь не цілі вулиці часів Київської Русі. Тепер активісти хочуть, щоб тут збудували музей і наполягають, що інвестор, який планує звести на Поштовій площі торговельно-розважальний центр, не надто радіє якомусь музею.

Більше того, під час обговорення проекту рішення щодо Поштової площі, від депутатів пролунали нагадування, що нещодавно навіть Верховна Рада прийняла постанову стосовно будівництва на площі музею. Більше того, в Міністерстві культури вже готують документи для надання старовинним розкопкам статусу пам'ятки національного значення.

Тому депутатам запропонували припинити інвестиційний договір з компанією, яка планує будувати ТРЦ на Поштовій. Звісно, серед деяких депутатів пролунали невдоволення. Мовляв, інвестора потрібно берегти. Втім, автори проекту про припинення інвестиційного договору додали, що мова не йде про розірвання відносин між київською владою та інвестором. Проект рішення має на меті змусити інвестора визнати, що на Поштовій площі має бути музей і нікуди від цього не подітися. Крім цього, усе це має бути прописано у змінах до діючого інвестдоговору. Якщо інвестор відмовиться визнавати той факт, що музей на Поштовій таки з'явиться на умовах влади міста, то діючий інвестиційний договір можна буде розірвати.

Після цього були пропозиції надати слово з трибуни Київради представнику інвестора, але депутати не дали потрібної кількості голосів. Проте з другої спроби це все ж вдалося зробити. Представник інвестора одразу почав розповідати, що подарували киянам і реконструкцію площі, і фінансують розкопки. Більше того, представник інвестора заявив, що вони теж хочуть аби на Поштовій площі був музей.

А після цього виступаючий перейшов до ультиматумів. Представник інвестора заявив, що вони вже вклали у площу 15 мільйонів доларів. Тому якщо Київрада піде на припинення інвестиційного договору, який може призвести і до його розірвання, цей інвестор планує подавати на столичну владу до європейських судів. І таким чином Києву все одно доведеться виплатити ці 15 мільйонів доларів, а зараз це майже півмільярда гривень.

Після цього слово взяв голова промерської фракції у Київради Андрій Странніков. Він запропонував зняти з розгляду питання щодо припинення інвестиційного договору щодо Поштової площі. Були навіть такі випади, що в іншому разі фракція "Солідарність" взагалі ледь не бойкотуватиме голосування за цей проект рішення.

А далі слово взяв мер Кличко. Він наголошував, що, мовляв, усі тут такі розумні серед депутатів Київради, а відповідальність за подальшу долю Поштової площі нестиме саме мер. На думку Кличка, якщо припинити договір з інвестором, то він може піти до суду, а усе це затягнеться на роки. У цей самий час Поштова площа буде стояти без жодних "рухів". Після цього депутати з фракції "Солідарність" почали плескати у долоні. Так вони робили ще кілька разів після шматків промови Кличка. Більше усього мер Києва боїться, що інвестор через суд захоче повернути ті 15 мільйонів доларів, які він вже вклав у Поштову площу. На думку Кличка ці майже півмільярда гривень можна витратити на дороги чи ще щось у міському господарстві, а не віддавати забудовнику на Поштовій площі.

Зрештою уся позиція мера зводилася до одного: усе потрібно залишити так, як є зараз, і інвестора потрібно берегти, а не судитися з ним. На думку мера, музей на Поштовій площі таки з'явиться. Депутати із зали засідань казали, що "так, як є" вже відбувається більше року і немає навіть натяків на те, що музей має колись з'явитися. Але Кличко був непохитний: пропозиції щодо припинення договору з інвестором - то усе політика.

Проте усе вийшло не так, як думав і хотів мер столиці та його команда. Звичайно, майже уся фракція "Солідарність" бойкотувала голосування за припинення інвестиційного договору на Поштовій площі. Втім, депутати з інших фракцій несподівано дали 61 голос за це рішення, а це саме той мінімум, який потрібен. Мер Кличко явно не очікував такого "сюрпризу", і це було написано в нього на обличчі. Разом з тим в залі засідань здійнялися овації щодо прийняття рішення про припинення інвестиційного договору стосовно забудови Поштової площі. Тепер інвестор має піти на деякі умови міської влади, щоб створення музею на площі було чітко прописано в усіх документах.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme