На Алеї Героїв Небесної сотні висадять 100 лип

На початку 2019 року в центрі Києва розпочалися підготовчі роботи зі створення Меморіалу Героїв Небесної сотні, який розташується на однойменній алеї

Однак, крім самого меморіалу, на алеї з'явиться і своєрідний сквер зі 100 лип, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Інформатор.

"Вартість одного дерева складе близько 90 тисяч гривень", - заявила співавтор проекту Національного меморіалу Героїв Небесної сотні Ірина Волинець.

За її словами, дрібнолисті липа, а саме ці дерева висаджуватимуть на меморіалі, буде рости не вище 10-14 метрів. Таким чином, дерева будуть працювати на загальну ідею відходу від радянських традицій. "Важливо відійти від радянської пам'яті - коли є постамент, пам'ятник, скульптура, на які обов'язково потрібно дивитися вгору. Стелла, яку ми створюємо, не є гігантською - вона людського масштабу. Кожен може підійти і доторкнутися - це певне місце взаємодії, без ефекту поклоніння", - розповіла Волинець.

При цьому варто зазначити, що терміни, озвучені архітекторами - орієнтовні. Термін виконання проекту - близько дев'яти з половиною місяців. Тому в Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної сотні сподіваються, що слідчі дії, проведені Генпрокуратурою, завершаться в березні.

Водночас, за словами Волинець, киянам не доведеться чекати кілька десятків років, поки алея придбає той вид, який спочатку задумувався творцями. "Наша ідея полягала в тому, що ми садимо досить доросле дерево, яке формує алею", - розповіла співавтор проекту. Потрібні дерева, досить дорослі і з придатною для пересадки кореневою системою, вже вдалося знайти в голландському розпліднику Ebben. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook