UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Київщині браконьєри завдали рибному господарству збитків на понад 110 тисяч

Протягом місяця на Київщині викрито 195 порушень правил рибальства

На Київщині браконьєри завдали рибному г…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Київський рибоохоронний патруль.

Так, у період з 1 по 30 вересня 2019 року головними державними інспекторами Київського рибоохоронного патруля проведено 18 рибоохоронних рейдів та викрито 195 порушень природоохоронного законодавства, з яких 36 - грубі. Також складено 92 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), 20 - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів), 11 - за ст. 188-5 КУпАП (невиконання законних розпоряджень чи приписів), шість - за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову), два - за ч. 5 ст. 85 КУпАП (порушення правил здійснення інших видів спеціального використання) та один - за ст. 90 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин, які занесені до Червоної книги України). Крім цього, оформлено 27 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

"За даний період на порушників накладено 25 364 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 113 737 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів головні державні інспектори вилучили 472 кг водних біоресурсів, з яких 190 кг - на ринках та 282 - на водоймах. Також вилучено 62 од. заборонених знарядь лову та ще 51 од. - за актами безхазяйного майна", - сказав в.о. керівника Київського рибоохоронного патруля Олег Баздуганов.

Крім цього, 65 адміністративних справ передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Для прикладу, п’ятого вересня під час рейду Київський рибоохоронний патруль спільно з громадським інспектором рибоохорони викрив грубе порушення правил рибальства.
Громадянин проводив вилов водних біоресурсів з дерев’яного човна за допомогою восьми од. ятерів. При перевірці рибоохоронці виявили рибу карась, в кількості 1 016 шт. Загальна вага вилученої риби становить 36 кг. Сума нанесених збитків складає 17 272 грн. Інцидент стався на ставку номер три, що у м. Яготин.

11 вересня викрито порушення правил промислового рибальства. Під час перевірки лову виявлено, що рибалки одного із користувачів добували рибу з човна двома промисловими сітками на забороненій ділянці водойми, а саме по лінії фарватеру. Порушникам вдалось виловити 28,5 кг риби у такій кількості: лящ - 42 екз., плоскирка - 27 екз., судак - 11 екз., плітка - 9 екз., чехоня - 7 екз. та сом - 3 екз. Збитки, розраховані за методикою, склали 34 675 грн. Інцидент зафіксовано на Київському водосховищі, поблизу с. Косачівка Козелецького району Чернігівської області.

У всіх випадках на осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Заборонені знаряддя лову та водні біоресурси вилучено до відповідного рішення суду.

21 вересня на центральному ринку, що у м. Миронівка зафіксовано два порушення природоохоронного законодавства. У першому випадку громадянин збував 100 кг риби (по 50 кг коропа та карася). Інший порушник реалізовував 40 кг карася. При перевірці громадяни не змогли надати рибоохоронцям документи, що підтверджують законність походження водних біоресурсів (чеки, накладні, товарно-транспортні накладні тощо). На осіб складено протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП. Водні біоресурси вилучено та залишено на зберігання до відповідного рішення суду.

24 вересня на ставку номер три, поблизу с. Кривошиїнці Сквирського району виявлено громадян, які здійснювали вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – сіткою. Порушники на гумовому човні добули 108 кг риби: товстолоб - 55 екз., білий амур - 3 екз. та короп - 2 екз. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 15 402 грн. На порушників складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Сітку, човен та рибу вилучено до відповідного рішення суду.

Нагадаємо, загальна довжина річок (3 292 шт.), за якими здійснюють нагляд рибпатрульні області, складає 6 879 км. Також у зону контролю Київського рибоохоронного патруля входять 2 690 шт. ставків, загальною площею 14 743 га, 65 водосховищ (160 тис. га) та чотири лимани (2 710 га). Наразі у підрозділі працюють 45 головних державних інспекторів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme