На Київщині поза кабіною для голосування виборець проголосував за свою матір

У Василькові Київської області чоловік проголосував у кабінці, а потім за столом для видачі бюлетенів допоміг проголосувати своїй матері

На Васильківську виборчу дільницю № 321281 прийшло двоє осіб – чоловік і його мати, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Опора. 

Отримавши бюлетені для голосування, чоловік здійснив своє волевиявлення  в кабіні. Потім вийшов і за столом, де видавали бюлетені, допоміг проголосувати своїй матері. За словами спостерігача, він поставив галочку у її бюлетені.  Про порушення спостерігач повідомила голову дільничної виборчої комісії. У комісії,  в свою чергу, зазначили, що виборці не попереджали про те, що жінка не може проголосувати самостійно. Спостерігач  склала  акт про порушення. Також повідомила про інцидент працівника правоохоронних органів.

"Відповідно до ч. 4 ст. 76 ЗУ "Про вибори Президента України", виборчі бюлетені заповнюються виборцем особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост президента України, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів", - йдеться в повідомленні. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook