На Київщині секретар виборчої комісії заповнював протокол ще до закриття дільниці

У Фастові  на виборчій дільниці №321381 спостерігачка Громадянської мережі ОПОРА зафіксувала, як секретар  дільничної виборчої комісії заповнює протокол про підрахунок голосів виборців під час процесу голосування

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Опора. 

Прийшовши на дільницю спостерігач побачила, як секретар комісії заповнює протоколи про підрахунок голосів. Зокрема, як зазначила спостерігач, секретар встигла вже заповнити кілька примірників протоколів, де вказувала адресу, номер дільниці, номер виборчого округу, скільки бюлетенів ДВК отримала. Між тим, ці дані, відповідно до ч.4 ст. 75 ЗУ "Про вибори Президента України", секретар комісії має вносити під час ранкового засідання. Також секретар встигла заповнити прізвища всіх членів дільничної виборчої комісії.  Такі дії секретаря голова ДВК пояснила тим, що під час вечірнього засідання секретар заповнювати всі протоколи не встигатиме, бо повільно пише.

Відповідно до ч. 1 ст. 79 ЗУ "Про вибори Президента України", у якій йдеться, що дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці за формою, встановленою Центральною виборчого комісією не пізніш як за двадцять два дні до дня виборів. Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 79, цей протокол підписується членами дільничної виборчої комісії та засвідчується печаткою дільничної виборчої комісії лише після його остаточного заповнення. Також, підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколу про підсумки голосування чи результати виборів або референдуму до його заповнення, або складення чи підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії чи комісії з референдуму, на якому здійснюється підрахунок голосів виборців чи встановлення підсумків голосування чи результатів виборів або референдуму, або включення до такого протоколу завідомо недостовірних відомостей  можуть каратися позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

На зауваження спостерігача комісія відреагувала і на момент перебування спостерігача на виборчій дільниці, заповнювати протоколи припинили, пообіцявши, що ці примірники анулюють, і під час вечірнього засідання заповнюватимуть нові. Відтак, своєчасне фіксування даного інциденту допомогло запобігти ймовірному правопорушенню.                                                 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook