UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Київщині виборці через "кандидатів-двійників" голосували повторно

У Білій Церкві зареєструвались два кандидати з однаковими прізвищами та іменами – Микола Бабенко. Один з них проводив виборчу кампанію та був одним із найактивніших кандидатів, а інший не вів її взагалі

У Білій Церкві Київської області шість громадян скористалися правом написати заяву на повторне отримання бюлетенів. У 5 випадках виборці помилилися з прізвищами кандидатів-"двійників", передає Depo.Київ із посиланням на "ОПОРУ".

Так, у Білій Церкві (90 ВО) зареєстровано два кандидати у народні депутати з однаковими прізвищами та іменами – Микола Бабенко. Один з них, Бабенко Микола Вікторович, кандидат від політичної партії "Біла Церква разом", проводив регулярну виборчу кампанію та був одним із найактивніших кандидатів у окрузі. Між тим, кандидат-самовисуванець Бабенко Микола Миколайович, за спостереженнями "ОПОРИ" у Київській області, взагалі не вів передвиборчої кампанії.

Крім того, У 90 виборчому окрузі на усіх 97 виборчих дільницях відсутній інформаційний плакат про цього кандидата. Секретар ОВК пояснив це тим, що кандидат після своєї реєстрації подав заяву про зняття свої кандидатури. Втім, після того, як його виключили, він знову подав документи, але вже у той час, коли інформаційні плакати були направлені до друку. Саме тому вони і не були надруковані.

Відтак, на виборчій дільниці № 321149 станом на 16:00 є три заяви про заміну бюлетеня. Зі слів голови комісії, виборці плутати саме прізвище Бабенка. Три заяви є і на дільниці №321141. Дві з них також у зв'язку з плутаниною виборців у прізвищах кандидатів Бабенків.

Відповідно до ч. 11 ст. 85 Закону України "Про вибори народних депутатів України", у разі якщо виборець, заповнюючи виборчий бюлетень, припустився помилки, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень для голосування у загальнодержавному або одномандатному окрузі. Член виборчої комісії видає виборцю інший виборчий бюлетень у порядку, встановленому частиною третьою цієї статті, тільки в обмін на невірно заповнений виборчий бюлетень, про що уповноважений член дільничної виборчої комісії робить відповідну позначку в списку виборців навпроти прізвища виборця, яку засвідчує своїм підписом.

Невірно заповнений виборчий бюлетень негайно погашається членом комісії, котрий його видав, як невикористаний, про що складається акт.

Нагадаємо, що спостерігачі назвали найкритичніше порушення під час виборів в Києві.  Також на Київщині зафіксували підвіз виборців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook