На Київщині дворічна дитина захворіла на правець: Дівчинка в штучній комі

У Гостомелі медики зафіксували правець у 2-річної дівчинки

  • Київ
  • 28 листопада 2018 12:10

Дитина не мала жодного щеплення (АКДП) від правця через недовіру до індійської вакцини, повідомляє Depo.Київ з посиланням дані Гостомельської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

"Сьогодні дворічна гостомельська дитина вже шосту добу виборює своє життя в реанімації обласної лікарні. Діагноз - правець. Дитина введена у штучну кому, аби не відчувати болю від судом. На її ручки та ніжки накладено шини, аби судоми не ломали її кістки. Аби вона дихала, їй зроблено отвір у горлі та вставлена трубочка (трахеостома), підключена до апарату штучної вентиляції", - пишуть медики.

В амбулаторії просять не довіряти міфам. "Не лякайтеся видуманих міфів про вакцинацію! Робіть вчасно щеплення собі та своїм дітям! Захистіть себе та своїх рідних від справжньої небезпеки",– додають в амбулаторії.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ констатує про повернення давно забутих хвороб, зокрема, дифтерії в Україні. Причина - низьке охоплення вакцинацією серед населення.

"На початок жовтня 2018 менше половини (46%) українських дітей віком 18 місяців захищені від дифтерії, кашлюка та правця — вони отримали всі дози щеплення АКДП. Цільноклітинні вакцини АКДП, які є в кожному кабінеті щеплень в Україні, ефективні та безпечні, їхня якість підтверджена ВООЗ. Обов'язково вакцинуйте дітей згідно з календарем щеплень, а якщо пропустили вакцинацію — якнайшвидше надолужте пропущені щеплення", - додають в ЮНІСЕФ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook