На Київщині немає вакцини проти сказу

Станом на 8 січня в Броварах не має жодної дози антирабічної вакцини для людей, яку застосовують для профілактики сказу при укусах тваринами

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Моя Київщина".

При цьому в лікарні є 89 доз антирабічного імуноглобуліну, який використовують для посилення дії щеплення.

Зазначимо, що антирабічний імуноглобулін застосовують у комбінації із антирабічними щепленнями. А вакцини, як указують медики, у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні станом на 8 січня нема в наявності. Слід зауважити, що про відсутність щеплень проти сказу в медзакладі почали говорити ще з листопада минулого року.

Тим часом за інформацією Міністерства охорони здоров'я України, в Київській області станом на 15 грудня було 404 дози антирабічної вакцини "Рабіпур". За місяць до того – 671 доза. А ще на 30 днів раніше – 850. Утім, ані в Міністерстві, ані в обласному департаменті охорони здоров'я не пояснили, чому в броварській лікарні нема вакцин від сказу, і де саме перебувають дози "Рабіпуру".

У медзакладі уточнюють, що наразі мають у наявності є 89 доз антирабічного імуноглобуліну "Vinrab" виробництва індійської компанії Vins Bioproducts Limited. Препарат отримали як гуманітарну допомогу. У лікарні акцентують, що імунобіологічні препарати заклад не закуповує, а отримує централізовано.

Варто зауважити, що вакцини "Vinrab" нема в переліку відомостей Державного реєстру лікарських засобів, що можна перевірити на сайті установи. Відсутність лікарського засобу в списку станом на 19 грудня підтверджує і офіційна відповідь від МОЗ України. У Міністерстві вказують, що наявність у переліку означає, що лікарський засіб зареєстрований і дозволений до використання в Україні.

Згідно з відповіддю МОЗ, серед дозволених лікарських засобів на 19 грудня – антирабічні вакцини "Рабіпур" (Індія), "Верораб" (Франція, Угорщина), "Індіраб" (Індія, Україна). А також – антирабічний імуноглобулін (кінський) виробництва ПАТ "Фармстандарт-біолік" (Україна) та розчин для ін'єкцій із вмістом антирабічного імуноглобуліну (людського) "Ребінолін" (Ізраїль).

Нагадаємо, що 9 січня в Переяславі собаки напали на 34-річну жінку та покусали її.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook