UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Київщині розкопали городище часів Київської Русі

У селі Русанів, що на Київщині, невідомі розкопали могили на давньоруському городищі ХІІ століття

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на НВ.

Колись на тому місці знайшли дві печатки Володимира Мономаха, тож, ймовірно "чорні археологи" шукали саме такі скарби.

Це місце засновував ще князь Володимир Святославович. Колись там базувалось і фортифікаційне укріплення, тож під шарами ґрунту могли бути справді цінні експонати. Але оцінити грошову вартість завданої шкоди вже неможливо. Чорні археологи поспіхом загубили лише одного невеличкого ножа.

"Йому десь років 800. Та сюди йдуть не за тим. у 90-му році в тій частині була розкопана невелика ділянка, де знайшли дві печатки Володимира Мономаха. Ці речі набагато коштовніші", – кажуть археологи, йдеться в статті Історичної Правди.

Також експерти відзначають, що на місці злочину діяли не просто звичайні металовикопувачі. Мовляв, працювали професійно та системно. Копали, очевидно, великою групою і не один день.

"Їхні копанки мають геометричний характер та навіть зорієнтовані за віссю, за сторонами світу. Це професійне бачення", – наголошує працівник інституту археології Всеволод Івакенко.

Хоча й пам'ятка належить державі, відповідальних за її стан немає. Навколо городища – жодних огорож, лише – охоронний знак, на який зловмисники не звернули уваги. Утім, представники культури переконані, що копачі йшли цілеспрямовано, до того ж безкарність такого промислу заохочує багатьох. А весна – саме початок "нового сезону".

"У Міністерства немає ані людей, ані ресурсів, щоб самим їздити і ловити. Єдине, що можемо зробити – це звернутись до правоохоронних органів та сподіватися, що їм вдасться довести ці випадки як кримінальну справу", – зазначив заступник керівника Управління культурної спадщини Мінкульту Богдан Моця.

Нагадаємо, у Києві на Поштовій площі при проведенні реконструкції були знайдені пам'ятки, що можуть мати історичну та археологічну цінність. Вказані пам'ятки датовані XI-XII сторіччям і свідчать про розташування на цій місцевості прибережного міського кварталу Середньовічного Києва.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme