ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Київщині зафіксували новий спалах АЧС

У Київській області в особистому підсобному господарстві громадянки, яка мешкає в с. Лебедин (Бориспільський район), було зареєстровано захворювання та загибель 14 голів свиней

Depo.
13 червня 2017 10:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Держпродспоживслужбу в Київській області.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 10.06.2017 встановлено діагноз ― африканська чума свиней (АЧС).

"З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 11.06.2017 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бориспільській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду", - йдеться в повідомленні.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Нагадаємо, у квітні поточного року Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при КМДА заборонила торгівлю на ярмарках і ринках Києва м'ясом свинини, м'ясними продуктами та продукцією забою свиней.

Довідка: Африканська чума свиней (АЧС) — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу. Збудник АЧС це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ