Справа мера Вишгорода: АП починає на Київщині зачистку "князьків"

Президентська команда намагається переломити ситуацію у столичному регіоні і взяти під контроль облраду

Справа мера Вишгорода: АП починає на Киї…

У Київській області, яка за останні роки перетворилося на суцільне болото, останнім часом почалися дуже серйозні процеси. Каталізатором цього стало призначення у лютому нового губернатора Київщини, академіка Максима Мельничука. Після минулорічного програшу БПП на виборах до Київської облради, схоже, головним завданням оновленої президентської вертикалі в області (після звільнення губернатора Шандри), стало повернення контролю над головним представницьким органом влади в регіоні.

Сьогодішня інформація про те, що працівники СБУ разом з представниками прокуратури намагалися провести обшук у кабінеті голови Київської облради, представниці партії "Батьківщина" Ганни Старікової (хоча у прокуратурі говорять, що до Старікової цей обшук не мав жодного відношення), свідчить про те, що ця боротьба за владу перейшла в завершальну стадію. Варто зазначити, що в Київоблраді наразі функціонує коаліція у складі Батьківщини, УКРОПУ, Самопомочі, РПЛ і Свободи, в той час як Блок Петра Порошенка попри те, що зайняв перше місце на виборах до обради, опинився в опозиції. Схоже, завдання Мельничука полягає у тому, щоб виправити дану ситуацію.

У цьому контексті показовою виявилась учорашня операція Служби безпеки України спільно з прокуратурою, які затримали на хабарі міського голову Вишгорода Олексія Момота. Чоловік вимагав 1 млн євро від представника однієї з будівельних компаній за нерозірвання договору на оренду земельної ділянки та усунення перешкод під час забудови мікрорайону. Варто зазначити, що Момот відомий тим, що став мером міста від партії "Воля", лідером якої є нардеп Юрій Дерев’янко, якого у ЗМІ неодноразово пов’язували з командою "старорегіоналів", а саме з Василем Гурєєвим, який у кінці 90-х був міністром машинобудівництва України, а пізніше тричі обирався нардепом від Партії регіонів.

Якщо ж говорити про Момота, то обратися в мери Вишгорода йому не завадили навіть два тюремних строки у 1997 та 1998 роках. За інформацією Depo.ua, обратися в мери Момоту допомогло те, що він протягом тривалого часу був пов'язаний з покійним мером міста-супутника столиці Віктором Решетняком.  

Втім, варто розуміти, що історія з затриманням Момота – це лише один з сигналів, який був переданий місцевим "елітам", себто земельним феодалам, що паразитують на земельних та будівельних схемах.

Ще однією історію стало затримання у березні голови Баришівської районної державної адміністрації Київської області Миколи Стельмаха, якого спіймали на хабарі 200 тисяч гривень. Стельмаха називали одним з головних "рєшал" обласного масштабу, який свого часу навіть претендував на посаду заступника голови Київської ОДА. Не склалося…

Не варто забувати і про ситуацію в Коцюбинському – селищі, яке знаходиться прямо біля Києва, і головна цінність якого полягає у тому, що на його балансі знаходяться величезні лісові масиви. Владу у селищі спробував взяти ще один місцевий клан, який прикривається партійним брендом "Нові обличчя". Даний проект створили одіозні мери Ірпеня та Бучі – Володимир Карплюк та Анатолій Федорук. Отримавши більшість в селищній раді, але програвши вибори селищної голови, представниці БПП Ользі Матюшіній, вони провели "рейдерське" захоплення влади у Коцюбинському, відсторонивши її від займаної посади.  

В неділю у Коцюбинське особисто приїжджав губернатор Мельничук, який попередив, що ця історія для рейдерів скінчиться погано. Відповідь не завадила себе чекати: вчора Верховна Рада припинила повноваження Коцюбинської селищної ради та призначила дострокові вибори.

За чутками, неприємності чекають і на міське керівництво Білої Церкви. Останнім часом там відбувся симбіоз між представниками "Самопомочі" на чолі з мером міста Геннадієм Диким та екс-міністром економіки часів Януковича Костянтином Єфименком, який зумів завести в мерію кілька своїх заступників міського голову.

Чим скінчиться війна Мельничука з місцевими "елітами"? Варто розуміти, що новому губернатору потрібно "приручити" Київоблраду, яка ввійшла у жорсткий клінч з ОДА, відмовляючись голосувати за низку питань, які стосуються фінансування різних програм з розвитку області. Тому зараз і відбувається примушення до миру "князьків", які, по суті, паралізували діяльність облради і всієї області. В разі успіху Мельничук може розраховувати на зміну голови облради та поступове взяття під контроль її діяльності. Зокрема, мова йде про створення нової більшості з БПП.

Оцінюючи нинішню ситуацію, можна припустити, що посадки різноманітних мерів, депутатів та інших чиновників продовжуватиметься до того моменту, поки над будинком облради не здійметься білий прапор…

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme