ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Київщині викрили ОЗУ, яке займалося відмиванням та виведенням коштів до "ДНР" та Росії

У Київській області співробітники правоохоронних органів викрили групу осіб, які легалізували доходи, одержані злочинним шляхом
Depo.
2 листопада 2015 16:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу МВС України.

Відзначено, що, зокрема, члени групи організували протиправну діяльність, спрямовану на отримання прибутку шляхом легалізації (відмивання) коштів, отриманих злочинним шляхом, ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, використання підроблених документів підконтрольних групі фіктивних підприємств, незаконну "конвертацію" коштів у готівку через банківські рахунки фіктивних підприємств і підконтрольних фізичних осіб, а також виведення валютних коштів за межі України. При цьому зловмисники використовували підроблені документи та підприємства з ознаками фіктивності.

На Київщині викрили ОЗУ, яке займалося відмиванням та виведенням коштів до "ДНР" та Росії  - фото 1

Крім того, учасники організованого злочинного угруповання (ОЗУ) здійснювали фінансово-господарську діяльність та отримували доходи, не відображені у звітності підконтрольних групі суб'єктів господарської діяльності (СГД) на окупованих та тимчасово не контрольованих територіях Донецької області та Автономної Республіки Крим, шляхом "реєстрації" СГД у так званих "державних" органах "Донецької народної республіки" ("ДНР") та Російської Федерації (РФ). При цьому підприємства сплачували відповідні податки до бюджетів та отримували доходи на території України у готівковій формі.

На Київщині викрили ОЗУ, яке займалося відмиванням та виведенням коштів до "ДНР" та Росії  - фото 2

"30 жовтня, під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій, працівниками Департаменту протидії злочинності у сфері економіки та Головного слідчого управління МВС України у приміщеннях фіктивних підприємств вилучено 60 печаток, підроблені документи, схеми проведення незаконних фінансових операцій, комп'ютерну техніку, магнітні носії інформації, готівкові кошти в сумі 500 тисяч доларів США, 50 тисяч євро, 350 тисяч російських рублів та 1,2 млн гривень. Накладено арешт на 75 поточних рахунків 32 підприємств, задіяних у протиправній схемі, у 18 банківських установах", - йдеться у повідомленні.

На Київщині викрили ОЗУ, яке займалося відмиванням та виведенням коштів до "ДНР" та Росії  - фото 3

За даним фактом Головним слідчим управлінням МВС відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) і ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

На даний час вирішується питання про оголошення підозри та обрання запобіжного заходу правопорушникам.

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.