На одній зі столичних дільниць люди Кличка намагалися проконтролювати явку виборців

До столичних виборчих дільниць навідуються спостерігачі ГО "УДАР", аби "перевірити ефективність своїх агітаторів"

  • Київ
  • 15 листопада 2015 16:01

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Громадянську мережу ОПОРА.

Так, на дільницю №800457 за адресою вул. Серафимовича 17А спостерігачі зафіксували випадок порушення виборчого законодавства.

Особа, яка представилась спостерігачем громадської організації "УДАР", періодично підходила до членів ДВК та переписувала в них інформацію.

З’ясувалося, що чоловік ставив позначки напроти виборців, які вже проголосували. У списках він мав контактні дані (ПІБ, адреси проживання тощо). На запитання: "що Ви позначаєте?" молодий чоловік відповів, що він відмічає ККД агітаторів, тобто де вони працювали, а де - ні. Одразу ж після зауваження, «ударівець» згорнув папери та побіг до вбиральні. Варто зауважити, що частину поміток робили самі ж члени ДВК.

Спостерігачі викликали поліцію, а згодом і слідчо-оперативну групу, яка прибула за 2-5 хвилин. Молодик дуже нервував та намагався будь-яким чином втекти, згодом йому викликали швидку.

Працівники правоохоронних органів зафіксували заяву та конфіскували списки, які мав молодик.

Схожа ситуація відбулась на ДВК №800167 за адресою вул. Харківське шосе, 168і. У приміщенні дільниці знаходяться дві спостерігачки від ГО "Удар", які сиділи поруч з виборчими скриньками ти кабінками для голосування та вибірково помічали на папірцях хто проголосував. На зауваження спостерігачки ніхто не реагував, лише після того, як приїхала мобільна група, спостерігачів пересадили.

Також, невідомі особи підійшли до членів ДВК №800397 (вул. Будівельників, 37) та намагались дізнатись хто з виборців уже проголосував. Молодикам відмовили надавати конфіденційну інформацію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook