ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Подолі знищили екскаватором вулицю часів Київської Русі (ФОТО)

Вулицю стародавнього Києва, яку виявили під час археологічних розкопок на Поштовій площі, знищено екскаватором
Depo.
27 квітня 2015 11:46
ФОТО: depo.ua
На Подолі знищили екскаватором вулицю часів Київської Русі (ФОТО)
На Подолі знищили екскаватором вулицю часів Київської Русі (ФОТО)

Про у це у своєму "Фейсбуці" написав столичний активіст Роман Пєтушков, передає depo.ua.

"Закопали археологічну знахідку, "відстрілялися" в пресі, що це консервація, а тепер викопують з "м'ясом", - написав активіст.

Пєтушков також виклав у мережу фото, де видно, як екскаватор прибирає залишки дерева, схожого на частокіл, який обіцяли зберегти.

Водночас заступник голови КМДА Ганна Старостенко запевнила, що вулиця часів Київської Русі не знищена і, як і обіцяв міський голова, буде збережена у музеї.

"Те, що видно на фото - це дерево 19 століття, яке не являє ні історичної, ні культурної цінності. Це дерево давно було розкопано, воно там давно лежало. Прибирали його з території під контролем Центру археології. Це робиться для того, щоб звільнити місце під встановлення несучих конструкції для подальших розкопок на площі", - пояснила чиновниця.

"Я розумію, що люди зневірилися у владі, але ми обіцяли, що збережемо знахідку і ми це зробимо", - пообіцяла Старостенко.

Вона також додала, що ця влада буде робити усе можливе, щоб "відновити довіру киян".

Водночас, як повідомили в Управлінні охорони культурної спадщини КМДА, наразі на Поштовій площі відбувається влаштування захисної монолітної залізобетонної плити "відповідно до затвердженого плану заходів".

"Місця розташування тимчасових колон узгоджено з археологами з метою мінімізації можливого пошкодження артефактів, що знаходяться під землею", - йдеться в повідомленні Управління у "Фейсбуці".

У відомстві також наголосили, що залишки дерев'яних конструкцій, які налякали і обурили столичних активістів та мешканців, не є артефактами ХІ-ХІІІ століть.

"Директор Центру археології Києва Сагайдак М.А. заспокоїв та повідомив, що це залишки деревини 19 ст., знайдені ще у 2014 році і які не мають ні якої археологічної цінності. Разом з будівельним ґрунтом вони вже декілька разів переміщувались по будівельному майданчику і зараз вивезені", - йдеться в повідомленні.

В Управлінні відзначили, що археологічні роботи відновляться після монтажу монолітної плити та проведення заходів, "направлених на забезпечення безпеки археологів та збереженість пам'ятки".

"До моменту, поки не будуть створені необхідні умови для збереження мокрого археологічного дерева, найкращим для його збереження є знаходження в природних умовах, де ґрунт виконує консерваційні функції", - пояснили у відомстві.

По завершенні археологічних досліджень та з'ясуванні розмірів експозиційної площі буде розроблено проект музеєфікації.

Над концепцією підземного музейного простору наразі працює робоча група, до якої залучено архітектори, реставратори та будівельники, додали в Управлінні.

"Враховуючи об'єм необхідних робіт та їх багатоетапність, на період консервації знахідок, яка може тривати понад 5 років, музейна експозиція буде складатися з муляжів та макетів, які поступово будуть замінюватися автентичними артефактами", - попередили в Управлінні охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко раніше заявляв, що археологічна знахідка на Подолі буде збережена.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.