ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Поштовій площі відкриють підземний музей

Археологічні артефакти, знайдені на території Поштової площі, наразі законсервовані з метою запобігання їх руйнування внаслідок природних і техногенних факторів
Depo.
18 квітня 2015 13:45
ФОТО: depo.ua
На Поштовій площі відкриють підземний музей
На Поштовій площі відкриють підземний музей

Про це заявила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, спростовуючи інформацію в ЗМІ та соціальних мережах про можливе знищення цих артефактів, передає depo.ua.

"Надалі планується створити в рамках торгово-розважального комплексу на Поштовій площі підземний музею з експозицією, в центрі якої буде презентація на місці розкопок частини археологічної спадщини у вигляді прибережної частини Подолу XI-XIII ст. на площі 400-450 кв. До складу експозиції увійдуть й інші артефакти, якщо вони будуть виявлені під час наступного етапу археологічних досліджень", - повідомила вона.

Заступник голови КМДА додала, що інвестор будівельних робіт також зацікавлений в музеєфікації археологічних знахідок і готовий виділити додаткові кошти в розмірі 20-25 млн грн на ведення реставраційних робіт.

Нагадаємо, лютому під час розкопок на Поштовій площі археологи на великій глибині знайшли частину вулиці середньовічного Києва.

Після цього міністр культури Вячеслав Кириленко заявив, що забудовник з Поштової площі муситиме змінити проект.

12 березня на розкопках стародавньої вулиці Київ стався обвал ґрунту, і археологи призупинили роботи.

У квітні стародавню вулицю, знайдену на місці будівництва торгового центру на Поштовій площі, засипали землею. Таке рішення прийняла робоча група при Мінкульті, щоб зміцнити розкоп і захистити його від дощу і сонця.

Пізніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що археологічна знахідка на Подолі буде збережена.