На реконструкцію будинку Сікорського потрібно 40 млн. грн, але грошей на це немає

Наступного року ніхто не буде братися за реконструкцію будинку, де жив всесвітньовідомий авіаконструктор Ігор Сікорський

Про це повідомляє Depo.Київ.

Зокрема, 26 жовтня виповнилося 44 роки з дня смерті киянина Ігоря Сікорського. Ми писали про будинок на вулиці Ярославів Вал, 15-б, де свого часу мешкав відомий авіаконструктор. Наразі будівля підпорядкована Міністерству оборони і знаходиться у вкрай незадовільному стані.

Depo.Київ отримав від оборонного відомства відповідь на запит стосовно подальшої долі будинку Сікорського.

Так, згідно затвердженого Плану будівництва чи реконструкції та капітального ремонту об`єктів загальновійськового, комунального та спецпризначення Збройних сил України на 2017 рік, реконструкція будинку Сікорського не передбачена.

Крім цього, виявляється, що у Головному квартирно-експлуатаційному управлінні ЗСУ наразі відсутня інформація щодо перспективного використання будинку Сікорського.

Іншими словами, невідомо, яку роль в подальшому він має виконувати. Хоча цього року ходили чутки, що у будинку Сікорського можуть облаштувати музей.

Втім, у Міноборони підрахували, що реконструкція будинку відомого авіаконструктора коштує 40 млн. грн.

Будинок Сікорського був збудований на початку ХХ століття.

Тут давно ніхто не живе, а тому стіни будинку вже не пам`ятають що таке тепло від централізованого опалення.

Щоб ніхто сюди не залазив свого часу двері на першому поверсі були закладені цеглою. Та сама доля спіткала і вікна будинку. У зв`язку з відсутністю охорони безхатченки все ж зробили собі прохід, щоб ночувати в історичному будинку.

Другий та третій поверхи більше нагадують будівлю після апокаліпсис. Тут немає віконних рам, а через кілька підпалів всередині будинку, його стіни закопчені.

у 2000 році приміщення будинку Сікорського почали здавати в оренду благодійному фонду "Музей історії повітроплавства та авіації імені Сікорського". Передбачалося, що Фонд будете розпоряджатися будинком 49 років.

Начебто саме у приміщенні по вулиці Ярославів Вал, 15-б мав розміщуватися музей.

Та вже за кілька років після укладення договору про оренду будинок Сікорського почав катастрофічно занепадати.

Тому Міноборони вирішило розірвати юридичні стосунки з фондом, який орендував будівлю. ЗМІ писали про те, що фонд-орендатор мав відношення до нардепа від "Опозиційного блоку" Нестора Шуфрича.

Далі "спілкування" перейшло у судові процеси, які тривали кілька років. В оборонному відомстві наполягали на тому, що орендар не зберіг пам`ятку архітектури, а навпаки довів її до розрухи.

Лише наприкінці минулого року Господарський суд міста Києва задовольнив позов Міноборони і повернув будинок Сікорського на його баланс.

Та благодійний фонд просто так не здавався і подав апеляцію. Лише влітку поточного року будівлю, де колись жив авіаконструктор, остаточно повернули у державну власність.

   

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ