UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На столичній Лук'янівці реставрують старовинний будинок

Так званий будинок Багговута зараз перебуває у вкрай жахливому стані

Одна з найстаріших вулиць Лук'янівки - Багговутівська, з'явилася в 1840-х роках. Названа так на честь місцевого домовласника Леонтія Багговута. За іншою версією, вулиця отримала свою назву на честь генерала від кавалерії Олександра Багговута (1807-1883), який володів садибою на Лук'янівці і був старостою Федорівської церкви.

Будинок зараз знаходиться у напівзруйнованому стані і потребує відновлення і реставрації. Саме тому до "Київміськбуду" звернулась компанія-балансоутримувач будинку "РТ Девелопмент" з проханням замовити експертизу будівлі і надати висновки щодо можливості зберегти пам'ятку культурної спадщини.

Земельну ділянку по вул. Багговутівській, 16 (а і б), на якій знаходиться будівля, у 2015 році Київська міська рада передала ТОВ "РТ Девелопмент" для обслуговування і експлуатації адміністративних будівель (Рішення № 432/1297 від 21.04.2015 р). Маючи на ввіреній території історичну будівлю, компанія замовила історико-містобудівні обґрунтування та будівельну експертизу, щоб мати фахові висновки щодо стану будинку та можливості його реставрації. Експертизу провів Науково-дослідний інститут "УкрНДІПроектРеставрація".

За даними експертизи будинок Багговута дійсно потребує реставрації. Тому за цю справу візьметься "Київмусьбуд".

У свою чергу екс-депутат Київради Олена Терещенко на своїй сторінці у "Фейсбуці" написала садибу Багговута начебто готують до знесення, а на її місці зведуть багатоповерхівку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook