На трасі Київ–Бориспіль встановили новітню систему управління рухом (ФОТО)
Відтепер, на інформаційних табло буде відображено інформацію про дорожні умови та обмеження
На трасі Київ–Бориспіль встановили першу в Україні новітню систему контролю руху. Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на допис Служби автомобільних доріг у Київській області у Facebook.
Повідомляється, що 19 інформаційних порталів та більш як 130 камер допомагають стежити за умовами руху на 17- кілометровій ділянці траси М-03.
Ця система є першою в Україні і впродовж місяця вона працювала в тестовому режимі.
Відтепер, на інформаційних табло буде відображено:
- інформацію про дорожні умови та обмеження:
- дозволену швидкість;
- дорожні затори;
- температуру та стан дорожнього покриття.
Відомо, що для контролю і моніторингу ділянки руху на трасі використана система Invipo. Це платформа, яка дозволяє інтегрувати проєкти інтелектуальних транспортних систем.
Вона об’єднує дорожні технології та системи, централізує їхні контрольні точки, збирає та перевіряє дані, створює розумні сценарії та аналітичні інструменти. Платформа Invipo дає операторам можливість контролювати та керувати дорожніми технологіями, пристроями та системами з одного місця.
Повідомляється також про перевірку ваги фур. Якщо автомобіль перевантажено, то система автоматично виписує штраф.
За трафіком на автобані слідкують зі спеціальної диспетчерської. 90% усіх робіт – виконує автоматика.
Також на трасі Київ-Бориспіль запрацювали й дві метеостанції. Вони слідкують за погодними умовами, температурою асфальту і повітря. У разі чого – попереджають про небезпеку водіїв через нові інформаційні табло.
Систему "розумна дорога" встановили в рамках середнього ремонту магістралі, який виконали торік влітку. Весь цей час тривало налаштування роботи програмного забезпечення.
Минулого року дорожники замінили верхній шар покриття, освітлення, бар’єрне огородження, оновили два шляхопроводи.
Вартість усіх робіт склала 826 мільйонів гривень.
Відомо, що у серпні 2021 завершився ремонт траси Київ-Бориспіль. Зокрема, на трасі відремонтували дорожнє покриття, два шляхопроводи, автопавільйони та підземні переходи. Облаштовано нове бар’єрне огородження, нанесено розмітка пластиком та встановлено сучасне ЛЕД освітлення.
Нагадаємо, у 2022 році планується також ремонт 174 км траси Київ-Чоп. Роботи розпочнуться навесні, тендер на ремонт вже оголошений. У планах – повна заміна шару з щебенево-мастикового асфальтобетону. А це 174 км від межі з Житомирською областю до Львівської.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ