На трьох станціях київського метро встановили автоматичні дефібрилятори

На станціях київського метрополітену "Хрещатик", "Театральна" і "Політехнічний інститут" київського метро розпочали розміщення дефібриляторів на платформах у відкритому достурі

Надія Собенко

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу столичної підземки.

"У Київському метрополітені розпочали розміщення автоматичних дефібриляторів у місцях, погоджених з авторами громадського бюджету "РеаніМетро". 17 лютого обладнання вже розміщено на станціях "Хрещатик", "Театральна" і "Політехнічний інститут". Провести роботи заплановано до 1 березня поточного року", – йдеться у повідомленні.

Загалом на платформах станцій метро у відкритому доступі заплановано розміщення 19 дефібриляторів.

У метрополітені зазначили що маєють досвід співпраці з міським центром громадського здоров'я Києва. 

"Профільним підприємством було закуплено та передано підземці 52 дефібрилятори, які розміщено у касових залах станцій", – повідомили у пресслужбі.

Киянин Сергій Пасюта написав у Facebook, що з кас на платформи переносять дефібрилятори, закуплені у 2019 році Київським міським центром громадського здоров'я і передані метрополітену.

"Залишилося ще закупити ті, які були передбачені громадськими проєктами РеаніМетро, та провести тренінги з домедичної допомоги для персоналу", – написав він.

Зазначимо, що дефібрилятори з’явились у Київському метрополітені з ініціативи активістів, зокрема, ініціативи "РеаніМетро". Активісти наполягали на тому, що дефібрилятори повинні бути доступними кожному пасажиру, тож встановлювати їх слід на платформах. Метрополітен відмовлявся це робити, аргументуючи тим, що піклується про цілісність дефібриляторів.

Нагадаємо, раніше Сергій Пасюта заявив, що "Київський метрополітен" провалив проєкт встановлення дефібриляторів на станціях. На підприємстві затягнули тендер з закупівлі дефібриляторів на кінець 2020 року, а також затягнули прийняття дефібриляторів у переможця тендеру на кінець грудня. 

Водночас в метро заявили, що не прийняли дефібрилятори через начебто відсутність у них сертифіката. У "РеаніМетро" зазначили, що сертифікат не було включено до обов’язкових умов тендеру.

Довідка: За інформацією ЗМІ, з вересня 2018 року по лютий 2019 в метро померли 15 людей від причин, не пов’язаних із падінням на колії. А до червня 2019-го метро взагалі не вело офіційної статистики смертей у підземці, крім падінь на колії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ