ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На відновлення Гостиного двору в Києві потрібно $20 мільйонів

У столиці знову заговорили про реконструкцію Гостиного двору: днями Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною і недійсною постанову Кабміну, згідно з якою будівлю Гостиного двору було виключено зі списку пам'яток архітектури у 2011 році
Depo.
27 листопада 2015 12:52
ФОТО: depo.ua
На відновлення Гостиного двору в Києві потрібно $20 мільйонів
На відновлення Гостиного двору в Києві потрібно $20 мільйонів

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Сегодня.

Тепер чиновники мають право не тільки розірвати договір оренди з "Укрреставрацією", яка розпочала реконструкцію, а й відсудити у неї гроші за збиток, нанесений історичному пам'ятнику. Але остаточного рішення поки немає.

"Є підстави починати розслідування, на якій підставі Кабмін ухвалив рішення виключити об'єкт зі списку пам'яток архітектури. Там був сфальсифікований звіт експертної групи, яка обстежувала стан об'єкта", – розповів народний депутат Ігор Луценко, який виступав проти реконструкції двору, який хотіли перетворити в ТЦ зі скляним куполом.

За його словами, орендар на об'єкті ніяких робіт не проводить вже два роки, а стан подвір'я з кожним днем погіршується (з нього зняті штукатурка і дах, через що в стінах з'явилися тріщини).

"Щоб відновити Гостинний, потрібно близько 20 млн. доларів. І держава може судитися з "Укрреставрацією", вимагаючи компенсацію за завдані збитки. Це може зробити Фонд держмайна, на балансі якого знаходиться споруда. Зараз ми готуємо депутатський запит до Фонду держмайна, щоб вони розірвали договір оренди з орендарем", – зазначив Луценко.

У Фонді держмайна з рішенням не поспішають і не виключають, що на рішення Окружного суду буде подана апеляція.

"Експерти вивчають дане питання. Подальші дії залежать від рішень Кабміну", – повідомили у ФГ.

У КМДА пояснюють: "До кінця року орендар Гостиного обіцяв провести роботи з консервації об'єкта, щоб будівля нормально перезимувало". У компанії орендаря нам це підтвердили.

"Вже розпочато роботи з консервації об'єкта. Що буде з проектом далі? Життя йде, подивимося", – говорить директор ПАТ "Укрреставрація" Іван Клочко.

Втім, в КМДА кажуть, що зараз орендарі в судовому порядку намагаються зобов'язати укласти охоронний договір, де є ряд обмежень щодо проведення робіт, адже об'єкт є пам'яткою архітектури.

Нагадаємо, Гостиному двору у Києві повернули статус пам'ятки архітектури національного значення (ДОКУМЕНТ).

Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році. 

Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам'яток архітектури. 20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.

3 серпня 2012 року президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. Тривалий час на території Гостинного двору діяла "Гостинна республіка" – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостинного двору.

2 березня 2013 року кияни організували мітинг-концерт на захист Гостинного двору.
Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста.

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.

4 липня 2014 року Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" від 16 жовтня 2012 року.

За рішенням суду земельна ділянка під Гостинним двором була повернута місту, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

У робочій групі Київради щодо Гостиного двору, куди входили чиновники і захисники пам’ятки, прийшли до рішення про необхідність консервації об'єкта і подальшого відновлення будівлі, а не реконструкції.

На консервацію будівлі було потрібно 3 мільйони гривень. Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.

Також можна подивитися ВІДЕО Гостиного двору з висоти пташиного польоту.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ