UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Наляканих киян заспокоюють: Проти вірусу COVID-19 кип'ятити воду з-під крану не потрібно

Питна вода в Києві абсолютно безпечна з епідемічної точки зору: додаткові заходи з очищення і знезараження питної води у зв’язку з запровадженням карантину не потрібні 

Наляканих киян заспокоюють: Проти вірусу…
Фото: Київводоканал

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу "Київводоканалу".

Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) стосовно питної води, коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню. Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси.

"Водопровідна вода з легким присмаком та ароматом хлору – це гарантовано безпечна вода! Якщо вам не подобається запах і присмак хлору, його легко можна позбутись, якщо набрати воду в певну ємність і дати їй трошки відстоятись. Наразі, в лабораторіях Київводоканалу – як і завжди – ми прискіпливо вивчаємо кожну пробу води, які щоденно відбираються на виході з наших водопровідних станцій та у 35 контрольних точках на водопровідних мережах по всьому місту. Ми цілодобово дбаємо, щоб у своїх домівках кияни мали гарантовано безпечну питну воду", - йдеться в повідомленні. 

Чи потрібно додатково кип’ятити питну воду перед вживанням?

В якості запобіжних заходів проти вірусу COVID-19 кип'ятити воду не потрібно.

Чи треба купувати бутильовану воду або зберігати питну воду про запас?

Наразі немає жодних підстав думати, що запровадження карантинних заходів у місті хоч якимось чином вплине на надійне та безперебійне постачання води в домівки киян. Київводоканал готує чисту та безпечну питну воду 24 години на добу 7 днів на тиждень, незважаючи ні на що.

Чи можна безпечно вживати воду з автоцистерн Київводоканалу?

Питна вода з автоцистерн Київводоканалу, яку ми подаємо до будинків, що тимчасово відключені від водопостачання через аварійні ситуації, абсолютно безпечна і придатна для пиття та приготування їжі. Усі автоцистерни проходять належну обробку та дезінфекцію  перед кожним наповненням. 

Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію?

ВООЗ зазначає, що "на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них". Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BAuA); "Передача віруса COVID-19 через каналізаційні мережі малоймовірна, адже основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи кон’юнктиви".

"Наша Бортницька станція аерації працює в штатному режимі з дотриманням умов гігієни та техніки безпеки праці", - йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, спеціалізоване водогосподарське комунальне підприємство "Київводфонд" опублікувало інтерактивну карту бюветних комплексів на території столиці.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme