Наприкінці літа в "Укрзалізниці" попередили, що кондиціонерів на всі вагони не вистачило

Також в компанії попереджають про можливі затримки поїздів через перегрів колії

"Укрзалізниця" інформує, що більшість пасажирських вагонів не обладнані системою кондиціонування повітря, тому, зважаючи на аномальну спеку, можливий дискомфорт під час подорожі. Про це йдеться в повідомленні, розмішеному на сайті компанії в суботу, 12 серпня, повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу компанії.

"Укрзалізниця" інформує пасажів про те, що більшість вагонів не обладнані системами кондиціонування повітря. Цього літа пасажирів обслуговують 3100 пасажирських вагонів, з яких системою кондиціювання повітря обладнано лише 38% – це 1168 вагонів. Майже в усіх плацкартних вагонах системи кондиціонування повітря не передбачені конструкційно", - йдеться в повідомленні.

При цьому в компанії зазначили, що хоча подорож у плацкарті, не обладнаному кондиціонером, менш комфортна, але вона має й відповідну вартість. Крім того, в компанії назвали "об'єктивну причину" такої ситуації – невиконання статті 10 Закону України "Про залізничний транспорт", згідно з яким придбання рухомого складу для перевезень пасажирів має здійснюватися за держбюджету, але гроші на це за період незалежності України не виділялись.

"За останні 25 років придбано 583 вагони – всі за власні кошти Укрзалізниці, – виправдовуються в компанії. – Робота з оновлення парку розпочалася з кінця минулого року й триває зараз. У цьому році ПАТ "Укрзалізниця" оновить парк пасажирських вагонів на 203 одиниці. З них буде закуплено 50 нових вагонів та 153 одиниці модернізовано капітально-відновлювальним ремонтом". Всі ці вагони будуть обладнані системами кондиціонування повітря. В наступні кілька роки компанія обіцяє оновлювати пасажирський рухомий склад в тому ж темпі – по 250-300 вагонів щорічно.

"Закликаємо пасажирів уникати тривалого перебування на сонці перед подорожжю, за наявності хронічних захворювань обов'язково мати при собі звичні ліки, рекомендовані лікарем, вживати достатню кількість води, а в разі погіршення самопочуття негайно звертатися до провідників", - підкреслили в компанії.

Також "Укрзалізниця" попереджає про можливі затримки пасажирських поїздів через застосування обмеження швидкості через перегрів колій. З початку серпня було близько 350 таких обмежень.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ