ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Наприкінці літа в "Укрзалізниці" попередили, що кондиціонерів на всі вагони не вистачило

Також в компанії попереджають про можливі затримки поїздів через перегрів колії

Depo.
13 серпня 2017 11:56
ФОТО: depo.ua

"Укрзалізниця" інформує, що більшість пасажирських вагонів не обладнані системою кондиціонування повітря, тому, зважаючи на аномальну спеку, можливий дискомфорт під час подорожі. Про це йдеться в повідомленні, розмішеному на сайті компанії в суботу, 12 серпня, повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу компанії.

"Укрзалізниця" інформує пасажів про те, що більшість вагонів не обладнані системами кондиціонування повітря. Цього літа пасажирів обслуговують 3100 пасажирських вагонів, з яких системою кондиціювання повітря обладнано лише 38% – це 1168 вагонів. Майже в усіх плацкартних вагонах системи кондиціонування повітря не передбачені конструкційно", - йдеться в повідомленні.

При цьому в компанії зазначили, що хоча подорож у плацкарті, не обладнаному кондиціонером, менш комфортна, але вона має й відповідну вартість. Крім того, в компанії назвали "об'єктивну причину" такої ситуації – невиконання статті 10 Закону України "Про залізничний транспорт", згідно з яким придбання рухомого складу для перевезень пасажирів має здійснюватися за держбюджету, але гроші на це за період незалежності України не виділялись.

"За останні 25 років придбано 583 вагони – всі за власні кошти Укрзалізниці, – виправдовуються в компанії. – Робота з оновлення парку розпочалася з кінця минулого року й триває зараз. У цьому році ПАТ "Укрзалізниця" оновить парк пасажирських вагонів на 203 одиниці. З них буде закуплено 50 нових вагонів та 153 одиниці модернізовано капітально-відновлювальним ремонтом". Всі ці вагони будуть обладнані системами кондиціонування повітря. В наступні кілька роки компанія обіцяє оновлювати пасажирський рухомий склад в тому ж темпі – по 250-300 вагонів щорічно.

"Закликаємо пасажирів уникати тривалого перебування на сонці перед подорожжю, за наявності хронічних захворювань обов'язково мати при собі звичні ліки, рекомендовані лікарем, вживати достатню кількість води, а в разі погіршення самопочуття негайно звертатися до провідників", - підкреслили в компанії.

Також "Укрзалізниця" попереджає про можливі затримки пасажирських поїздів через застосування обмеження швидкості через перегрів колій. З початку серпня було близько 350 таких обмежень.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ