Навіщо Кириленко будує музей Леніна в шевченківській хаті

Музей тоталітарного режиму на території Пирогова - це, як мінімум, бездумне змішування стилів. А в реаліях - все це перетвориться на звалище "живописно розкинутих" Ленінів без будь-якого ідеологічного сенсу

Вадим Денисенко
політолог
Навіщо Кириленко будує музей Леніна в ше…

Музей жертв тоталітаризму - це складний інтелектуальний продукт, який потребує серйозних коштів. Він потребує обговорення концепції, він потребує перейняття досвіду інших країн. Але нічого цього Мінкульт не робить і не збирається робити.

Заява Вячеслава Кириленка про те, що він планує в столичному музеї просто неба зробити музей повалених Ленінів - це просто дурість. А те, що директорат музею підтримав цю ініціативу, говорить про конформізм і нерозуміння того, що таке етнографічний музей.

Давайте уявимо поле Ленінів поруч з карпатськими хатами чи хатами Сіверщини. Кожен із цих дзержинських, мануїльських чи ще когось буде акуратно підписаний і весь пафос буде полягати в тому, що буде вказана дата його повалення.

Чи є в цьому естетичний зміст? Жодного. Яка виховна функція для молодого покоління? Жодної. Чи є це комерційно привабливим новим музейним продуктом? Також ні. Для чого все це робиться? Для галочки, щоб сказати, що ми побороли тоталітаризм і перетворили його на музейну виставку.

Насправді, сьогодні, єдине що потрібно було б зробити - так це зібрати ці пам'ятники десь в одному місці і почати розробляти концепцію нового музею боротьби з тоталітаризмом. Поїхати в Європу і почати займатися пошуком коштів. Можна було б зробити з цього загальнонаціональний рух - коли кожен міг би згадати свого родича репресованого в СРСР. Натомість ми зробимо нікому не потрібне поле з вождями пролетаріату, яке на диво дико виглядатиме поруч із хатами під солом'яними стріхами.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme