ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Яценюк придумав,як усунути Кличка від влади

У столичній мерії знову обговорюють можливість відновлення районних рад. Паралельно у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який під "соусом" демократії покликаний значно урізати повноваження мера столиці і "його" Київради
Depo.
14 травня 2015 06:00
ФОТО: depo.ua
Яценюк придумав,як усунути Кличка від влади
Яценюк придумав,як усунути Кличка від влади

Верховна Рада зазіхає на повноваження Кличка

У парламенті є кілька законопроектів про внесення змін до Закону про столицю у частині відновлення райрад.

Один з них за номером 2529-1 вже включався у порядок денний останніх засідань Верховної Ради, але черга до нього поки не доходила. На прикладі цього проекту закону спостерігаємо, як під прикриттям розвитку демократії і розширення можливостей киян впливати на владу, депутати ведуть свої підкилимні ігри. Основне завдання цього документу - відновити районні ради у столиці.

Крім того, згідно із запропонованим законопроектом, Президент може призначати на посаду голови районної держадміністрації Києва тільки ту людину, яка обрана очільником районної ради. Зараз глава держави може призначити головою РДА будь-кого, хто йому сподобається. Таким чином законопроект, внесений представниками "Народного фронту", явно послаблює президентський вплив на столицю.

Та й взагалі у цьому проекті закону Київрада і сам мер, по суті, не потрібні, адже районні ради можуть стати тоталітарними князьками на своїй території.

Саме райради будуть вирішувати питання стосовно роботи шкіл і дитячих садків, а також курувати питання охорони здоров`я і розвитку культури.

Питання соціального забезпечення у тому числі і розподіл соціального житла теж будуть під крилом райрад.

До того ж вони зможуть значно впливати на процеси забудови місцевості. Крім цього, під юрисдикцію райрад пропонується віддати питання розміщення МАФІв.

Також може відродитися дуже корумпована схема з переведення житлових приміщень у нежитлові та навпаки, адже це питання теж пропонується передати на розгляд райрад.

Загалом, згідно з проектом закону, вони зможуть впливати майже на усі питання житлово-комунального господарства.

І найголовніше: райрадам планують передати управління об`єктами комунальної власності, а це - десятки будівель.

Навіть організацію паркувальних майданчиків пропонують віддати саме на розляд районних депутатів.

До того ж у законопроекті № 2529-1 чітко вказано, що Київрада або КМДА не мають права вирішувати питання, які віднесені до компетенції районних рад.

Зареєстровано в Раді і альтернативний законопроект про відновлення райрад у Києві за номером 1229. Його автор - народний депутат Олександр Третьяков із пропрезидентського блоку.

На противаги від законопроекту "фронтовиків" у цьому документі пропонується зберегти усі повноваження і мера, і Київради. Наприклад, у законопроекті № 1229 за Президентом залишається право призначати на посаду голови районної держадміністрації кого він забажає.

Мер не може визначитися, як краще

Паралельно з депутатами парламенту ще наприкінці березня проект рішення про управління місцевими райрадами вже підтримала і бюджетна комісія Київради.

Згідно цього проекту, у районних радах мають засідати приблизно по 50 депутатів. Наприклад, у Печерському районі пропонують обирати 46 представників громади, а у Оболонському - 54.

Депутати Київради навіть прикинули, що 37 млн. грн., які виділялися на річне утримання райрад у 2010 році, сьогодні вже не вистачить.

Ну, якщо прикинути, що ціни на усе підскочили мінімум у два рази, то й на утримання депутатів райрад треба не 37 млн., як у 2010 році, а вже, як мінімум 70-80 млн.

Звичайно, депутати райрад не отримують зарплатню, адже працюють на громадських засадах. Але їм треба виділяти гроші на утримання своїх громадських приймалень.

Депутатам треба платити гроші своїм помічникам. Насамкінець, треба закуповувати папір, щоб розсилати своїм виборцям відписки. Тільки дурень вірить у те, що люди йдуть у депутати, щоб з власної кишені покривати усі ці витрати. А ще потрібні гроші на проведення засідань райрад і ще мільйон дрібниць, які теж коштують не мало.

Відволікають киян від більш серйозних справ

Колишній депутат Київради Олексій Давиденко каже, що свого часу також голосував за скасування районних рад. Він й досі називає депутатів райрад нахлібниками.

"Тоді грошей у районах не було, тому ці депутати розставляли кіоски, займалися приватизацією підвалів при жеках. Тому ми й голосували за ліквідацію райрад, щоб спростити роботу влади і щоб прибрати від киян цих фінансових кровососів, які тільки протирали штани", - каже Давиденко.

Втім, бажання Кличка і його команди відновити райради можуть мати й відволікаючий момент, адже восени, за законом, мають відбутися вибори Київради і мера міста.

На думку Олексія Давиденка, влада столиці хоче обдурити киян, даючи їм змогу обирати і Київраду, і райради, а от волевиявлення стосовно міського голови під шумок "сховати", мовляв, і так киянам стільки усіх треба обирати - самі заплутаються.

"Створення райрад зробить видимість, що у Києві абсолютна демократія, а самі кияни, розраховують у мерії, і не розберуться за що голосують", - каже колишній депутат Київради.

На ймовірні 75 млн. грн. для утримання райрад можна замінити 200-300 ліфтів у житлових будинках, адже більша половина підйомників вже відслужила свій термін. Можна витратити ці гроші на більш якісне латання столичних доріг, адже на капремонт київських магістралей виділили лише трохи більше 120 млн. грн.

Варто додати, що утворення райрад, за діючим Законом про столицю, можна проводити шляхом референдуму серед киян, або за рішенням самої Київради. Як бачимо, про перший варіант у мерії навіть не думають.

І найбільший парадокс у тому, що у 2010 році за скасування районних рад голосував сам діючий мер столиці, а на той час - один з головних опозиціонерів у Києві. Сьогодні його думки стосовно цього питання змінилися.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.