UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Небезпека попід дахом: Як киянам вберегтися від бурульок-вбивць

Нинішня зима мінлива — снігопад та морози чергуються з відлигою

Небезпека попід дахом: Як киянам вберегт…

Внаслідок температурних перепадів на дахах столичних будинків, виступаючих частинах будівель і на великих деревах утворюються крижані бурульки, повідомляє Depo.Київ.

Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Падіння снігу або льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті. Вгадати той самий момент, коли бурулька чи брила снігу вирішить, що висіти їй набридло, абсолютно неможливо.

Отже варто пам'ятати, нагадують столичні рятувальники, що особливу небезпеку бурульки становлять на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків.

Крижані бурульки активно утворюються на покрівлях споруд, виступаючих архітектурних частинах будівель і на великих деревах, тому необхідно спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода, необхідно:

– проходячи повз будинку або біля високих дерев, переконатися у відсутності загрози падіння льодових наростів;
– не ходити під дахом будівель, а також під балконами, по можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста;
– не слід заходити за межі встановлених огорож;
– батькам і вчителям потрібно розповісти дітям про небезпеку падіння крижаної загрози;
– власникам автотранспорту не слід паркувати свої машини біля будинків;
– якщо під час руху людина почула зверху підозрілий шум – ні в якому разі не можна зупинятись, підіймати голову та роздивлятись що відбувається, можливо це схід снігу або крижаної брили; бігти від будівлі теж не можна, треба якомога швидко притиснутися до стіни, козирок даху послужить укриттям;
– якщо через падіння з даху бурульки або снігу постраждала людина, треба викликати швидку допомогу.

"Пам'ятайте, що дотримання основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагічних наслідків", - нагадують рятувальники.

Додамо, що комунальні служби регулярно очищають дахи столичних будинків і від снігових глиб.

Кияни, якщо ви побачили місця із значним сніговим чи льодовим карнизом, частоколом бурульок, не полінуйтеся повідомити про це міським службам, аби вберегти чиюсь голову чи навіть життя від небезпеки з дахів.

"У першу чергу потрібно звертатися до балансоутримувача території, тобто в жек або ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), і тоді фахівці оперативно вживатимуть необхідних заходів. Кияни можуть звернутися безпосередньо до КО "Київзеленбуд", для цього потрібно зателефонувати на гарячу лінію підприємства за телефоном: (044) 272-40-18. Наші співробітники виїдуть за вказаною адресою і зіб'ють небезпечні бурульки, які можуть травмувати перехожих. На гарячу лінію можна звернутися і в разі, якщо жителі помітили аварійні гілки на деревах, або якщо дерево впало. Бригада виїде на місце, розпиляє його і вивезе. Також можна поскаржитися до Контактного центру мерії за телефоном 15-51 або ж залишити письмове повідомлення на сайті 1551.gov.ua", – радить провідний спеціаліст зі зв'язків з громадськістю КО "Київзеленбуд" Карина Коноплянко.

Нагадаємо, що в Києві 31 січня туман, місцями ожеледь, на дорогах ожеледиця і "плюсова" температура.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme