UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Старовинний будинок на Боричевому Току знову під загрозою знесення

Міщанський дерев’яний будинок 1832 року побудови на вул. Боричів Тік, 20 у Києві можуть знести, а на його місці побудувати громадський центр із підземним паркінгом

Старовинний будинок  на Боричевому Току…
Фото: facebook.com/korob.anton

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-сторінку "Мапа реновації".

27 січня комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин розглядатиме поновлення договору оренди компанії "Джерело надій", яка планує забудувати ділянку на вулиці Боричів Тік.

У проєкті рішення пропонують змінити адресу ділянки з Боричів Тік, 20 на Боричів Тік, 20/4.

"У пункті 2 проєкту рішення про поновлення договору оренди тов "компанія "Джерело надій" визначено внесення змін в графу місцезнаходження земельноі ділянки. Тобто, взяту в оренду ділянку просто пересунуть туди, де будувати вигідніше!! Нова адреса ділянки, яку передають під будівництво – адреса пам'ятки архітектури місцевого значення "Будинок житловий 1832 р." охоронний №68" – пише юрист ініціативної групи "Мапа реновації" Дмитро Перов.

Зазначимо, що за новою адресою зараз розташовано пам’ятку архітектури місцевого значення.

Як пише краєзнавець Антон Короб, будинок причту церкви Миколи Доброго, збудований 1832 року за проєктом архітектора Дубровського на замовлення священика І. Сухобруса у 1832 році. Дерев'яний традиційний міщанський будинок з впливом типових проєктів епохи класицизму.

Унікальний збережений зразок колись дуже поширеного типу міщанського будинку, а зараз майже знищеного. Дає уявлення про забудову Києва та Подолу зокрема у першій половині 19 ст. Цей будинок потрапив у кадри багатьох відомих фільмів, що було знято у Києві, зокрема "Адьютант его превосходильства".

Зазначимо, що у 24 вересня 2020 року Київська міська рада розглядала питання про передачу в оренду або для постійного користування сімох ділянок, на яких розташовані історичні будинки. Це могло б означати знищення й для них. Активісти проєкту "Мапа реновації" передали депутатам колективне звернення із закликом доопрацювати це питання. Зрештою, рішення не ухвалили, а розглядатиме питання вже нова Київрада.

Нагадаємо,  12 грудня у Києві під Байковою горою, на вул. Протасів Яр, почали зносити адміністративну будівлю "сухарного заводу", зведену наприкінці 19 століття.

У Кличка відреагували на знесення старовинної будівлі на Протасовому Яру.

Згодом стало відомо, що на місці зруйнованої будівлі сухарного заводу побудують восьмиповерховий офісний центр.

У Міністерстві культури та інформаційної політики України заявили, що не давали дозвіл на демонтаж будівлі колишнього військового сухарного заводу на вулиці Протасів Яр, 3.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme