Новий Рік у Києві: "Зоряне небо", неонова ялинка та святкування по-європейськи

Головну новорічну ялинку у столиці прикрасять 3,6 км неонових гірлянд, а за ялинкою буде створена особлива інсталяція – амфітеатр під казковим "зоряним небом" із 33 км гірлянд

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу КМДА.

Щодня ялинка світитиметься різними кольорами, а в новорічну ніч заграє усіма барвами одночасно.

Так, засвічення ялинки на Софійській площі традиційно відбудеться у День Святого Миколая, 19 грудня. Одночасно з нею засвітять й всі ялинки у районах столиці.

"У рамках масштабного культурно-мистецького проекту, який триватиме в Києві з 19 грудня 2017 року до 14 січня 2018 року, пройде фестиваль ілюмінації з особливими арт-об'єктами", - йдеться в повідомленні.

Додамо, що перші "новорічні звірі" з'явились в парку поблизу Володимирського проїзду. Для дітей працюватиме велика ланцюгова карусель на Михайлівській площі, висотою 40 метрів. Зміниться розташування фуд-кортів – вони будуть розміщені імпровізованими кварталами, і в кожному кварталі можна скуштувати свої особливі страви.

"Усього відбудеться 12 концертів, і цього року заплановано більше виступів естрадно-симфонічних оркестрів", - йдеться в повідомленні.

Також очікуються концерти з хедлайнерами сучасної української сцени, у вихідні та святкові дні виступатимуть зірки української естради. Традиційно на Володимирському проїзді працювати радіостанція "Folk FM", куди приходитимуть українські артисти і анонсуватимуть свої пісні та вітатимуть зі святами.

"Головна мета дизайнерів новорічного свята - створити романтичне європейське зимове містечко зі збереженням українських традицій святкування", - заявив керівник проекту Folk Ukraine Ігор Добруцький.

Так, організатори прагнуть поєднувати європейські та українські традиції святкування Різдва та зустріч Нового Року. Тому, із Європейського Нового Року обрали наступне з традицій його святкування:

із Заходу - зустріч Різдва на головних площах;
із Німеччини - створення різдвяного містечка;
із Франції та Англії - встановлення ялинки на центральних площах міста;
з Риму - смакувати глінтвейном.

Та найкращі українські особливості святкування ретельно збережено. А це:

- Традиційна Різдвяна хода звіздарів та масове виконання коляди;
- Народне гуляння на Старий новий рік;
- Головний господар новорічних свят – Святий Миколай;
- Українська музика від оркестрів та хед-лайнерів української естради;
- Святий Миколай – головний господар новорічно-різдвяних святкувань;
- Популяризація української народної творчості в рамках
концертної програми;
- Представлення на ярмарку традиційної хенд-мейд
продукції від народних майстрів.

Нагадуємо, що на період підготовки та проведення Заходу, з 29 листопада 2017 року до 31 січня 2018 року, діятиме обмеження руху транспортних засобів (окрім міського пасажирського транспорту, який працює у звичайному режимі) уздовж Володимирського проїзду (від буд. № 23 на вул. Софійській до Михайлівської площі) та на вул. Володимирській (від Рильського провулку до Володимирського проїзду).

Також з 29 листопада 2017-го до 31 січня 2018 року буде заборонено рух усіх видів транспортних засобів вздовж Володимирського проїзду (від вул. Малої Житомирської до Михайлівської площі).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ