Скандальний одеський забудовник без дозволу будує у центрі Києва житлову висотку, – ЗМІ

Державне бюро розслідувань вже зацікавилось справою стосовно будівництва на вулиці Жилянській, 68
 

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Наші гроші".

Державне бюро розслідувань у лютому розпочало розслідувати кримінальне провадження по статті "службова недбалість", яке стосується незаконної забудови фірмою "Кадорр-Київ Плюс" ділянки по вул. Жилянська, 68 у Києві. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 11 березня.

Слідчі ДБР встановили, що ТОВ "Кадорр-Київ Плюс" будує житловий комплекс на ділянці 0,31 га без жодних правовстановлюючих документів. А також за відсутності відповідного дозволу ДАБІ.

Крім того, у 2017 і 2018 рр Мінкультури видало два приписи про зупинення проведення земляних та будь-яких інших будівельних робіт на вказаному об’єкті. Причина – Мінкульт не погоджував жодних історико-містобудівних обґрунтувань, проектів будівництв, реконструкцій, і не надавав жодних дозволів на проведення будь-яких робіт по вул. Жилянській, 68.

Отже, як встановило слідство, ще у 2008 році нежитлові приміщення площею 2570,4 кв м в літ. "А", "Б" по вул. Жилянська, 68 перейшли у приватну власність ТОВ "Сікс Старс Холдінг". У 2010 році фірма отримала містобудівні умови та обмеження (МУО) забудови ділянки за цією адресою – для будівництва офісного будинку з підземним паркінгом.

У 2011 році Держархбудінспекція зареєструвала декларацію про початок будівельних робіт, яку у липні 2016-го – скасувала.

Тоді ж у липні 2016 р приміщення у "Сікс Старс Холдінг" викупила фірма "Кадорр-Київ Плюс", яка вже у листопаді того ж року отримала дозвіл ДАБІ на виконання будівельних робіт на будівництво офісного центру.

На початку 2018 року столичне ДАБІ провело позапланову перевірку забудови, і встановило порушення – ділянка за Генпланом відноситься до території житлової малоповерхової та середньоповерхової забудови, а фірма по документах має будувати офісний центр. При цьому невідомо, яким чином чиновники у 2010 році могли видати такі вихідні дані забудовнику.

ДАБІ винесла постанову про скасування МУО 2010 року, а також анулювала дозвіл на виконання будівельних робіт на вул. Жилянська, 68. ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» оскаржило ці рішення ДАБІ, і всі суди стали на сторону забудовника.

Між тим, слідчі виявили, що "Kadorr Group" здійснює продаж апартаментів у житловому комплексі "Тридцять восьма жемчужина" (передбачається 356 квартир площею від 38 до 120 кв м). Тобто, ТОВ "Кадорр-Київ Плюс" здійснює будівництво житлового будинку, на що відповідний дозвіл ДАБІ не видавався (дозвіл був на офісний центр).

Крім того, встановлено, що ділянка на вул. Жилянській, 68 є комунальною власністю і з 2010 року перебуває в оренді ТОВ "Сікс Старс Холдінг". У 2016 році ця фірма передала ділянку в суборенду "Каддор-Київ Плюс" без жодного погодження з Київрадою, що суперечить договору оренди. Свої дії фірми намагалися узаконити через суди – суди перших двох інстанцій визнали угоду фірм про суборенду укладеною, та Верховний Суд ці рішення скасував, і у задоволенні позову фірмам відмовив. Відтак, ділянка в суборенді "Кадорр-Київ Плюс" наразі не перебуває.

У лютому 2019 року посадовці Департаменту земельних ресурсів КМДА провели обстеження ділянки, у ході якого виявили, що вона огороджена і на ній ведеться будівництво.

Суд надав слідчим ДБР доступ до документів, що стосуються ділянки та об’єкту будівництва на вул. Жилянській, 68, і перебувають у розпорядженні Головного управління Держгеокадастру у Київській області та Міністерства культури України.

З ухвал стало відомо, що Голосіївське управління Нацполіції Києва з липня 2017 року розслідує кримінальне провадження за фактом порушення вимог земельного та містобудівного законодавства посадовими особами ТОВ "Кадорр-Київ Плюс" під час здійснення будівельних робіт на вул. Жилянська, 68 (ч.1 ст.364, ст.356, ч.1 ст.298 КК). У рамках цього провадження ухвалою суду від 03.08.2018 на ділянку було накладено арешт.

Засновниками одеського ТОВ "Кадорр-Київ Плюс" є одесит Ківан Аднан і Ольга Павлова, з якою він зареєстрований в одній квартирі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook