Оголошено карантин: На Київщині зафіксували спалах АЧС

Через зафіксований випадок африканської чуми свиней (АЧС) в селі Озера Бородянського району Київської області в ряді населених пунктів регіону оголошено карантин

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу Бучанської міської ради.

До зони захисту віднесені село Озера Бородянського району та село Луб'янка Бучанської міської об'єднаної територіальної громади. Також в зону нагляду увійшли села Блиставиця, Гаврилівка, Тарасівщина Бучанської міської об'єднаної територіальної громади та м. Буча.

"Мешканців перелічених населених пунктів просимо з розумінням віднестись до дій працівників Держпродспоживслужби та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення африканської чуми свиней на інші території", - йдеться в повідомленні.

Отже суб'єктів господарювання всіх форм власності попереджають про обмеження руху живих свиней, торгівлі свинями та виготовлених із них продуктів на зазначених територіях.

Нагадаємо, у квітні 2017 року року Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при КМДА заборонила торгівлю на ярмарках і ринках Києва м'ясом свинини, м'ясними продуктами та продукцією забою свиней.

Довідка: Африканська чума свиней (АЧС) — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу. Збудник АЧС це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook