Округ №98: Як мандат афериста Бакая перехопив прокурор Міщенко
Вже двічі нардепом від 98-го округу ставав колишній працівник прокуратури Київщини, якого нині пов'язують з бізнесом навколо аеропорту "Бориспіль"
- Київ
-
5 вересня 2018 18:00
Depo.ua розпочинає проект "Вибори-2019. Повне оголення". В рамках проекту ми створимо електоральну карту округів. Як змінювались межі округів, хто і коли перемагав на окрузі, а головне завдяки чому, які технології застосовувалися, які були успішними, а які – ні. Хто претендує на цей округ на майбутніх виборах та які у них позиції – про все це в повній версії електоральної карти округів з 1 вересня.
Округ №98
Центр – місто Яготин Київської області
Опис меж: місто Бориспіль, Бориспільський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький, Яготинський райони, частина Броварського району
Орієнтовна кількість виборців – 176 346
Кількість виборчих дільниць - 184
Місцезнаходження ОВК – Яготинська дитяча школа мистецтв, м. Яготин, вул. Незалежності, 81
Округ з центром у Яготині є пристоличним, який включає одне з найбільших міст Київщини – Бориспіль. Округ також включає місто Яготин з районом, Згурівський район та Переяслав-Хмельницький район (без районного центру, який віднесено до іншого округу).
Бориспіль налічує близько 50 тисяч мешканців. Значна частина мешканців працюють у столиці, хоча у місті є кілька промислових підприємств, які також дають роботу. А найбільшим об'єктом є аеропорт, завдяки якому розбудовується інфраструктура міста. Також внесок в цю розбудову вносить те, що Бориспіль знаходиться на жвавій трасі Київ – Харків, якою столиця сполучається з багатьма регіонами України. В Борисполі активно ростуть житлові квартали, що перетворюють місто на черговий "спальник" Києва.
Яготин – віддалене від столиці на 120 км місто, яке налічує близько 20 тисяч мешканців. Найповніше тут представлено харчову галузь: цукровий комбінат, молочний і хлібний та маслоробний заводи, завод продовольчих товарів, комбікормовий, птахофабрика, елеватор. Тут також розташований потужний логістичний центр корпорації "Рошен".
Довідка: Протягом всіх парламентських виборчих кампаній округ залишався відносно стабільним, включаючи ті самі міста і райони, що й під час останньої виборчої кампанії 2014 року. Щоправда, на всіх попередніх виборах в округ входило і доволі велике місто Переяслав-Хмельницький, яке у 2012 році віднесли до Миронівського округу №93. А у 2006 та 2007 роках, коли вибори відбувались на пропорційній основі, з округу було виключено Згурівський район Київщини.
На президентських виборах межі ТВО переважно також співпадали з межами сьогоднішнього 98-го округу.
Президентські вибори
Київщина належить до так званого національно-демократичного поясу – тут вкрай низькою є підтримка лівих партій та партій адміністративно-господарського типу. Натомість добре "заходять" політики, які оперують нацдемівськими гаслами.
На виборах 1999 року тут перемагав Кучма. Його відрив від Симоненка був не таким кардинальним, як в інших округах Київщини: 49% проти 42%.
На виборах 2004 року бориспільський округ був за Ющенка - лідер "Нашої України" взяв тут у третьому турі 84,84%, залишивши Януковича з його 11,90%.
У 2010-му округ підтримав у другому турі Тимошенко з результатом у 69,51%. Хоча й Януковичу є чим похвалитись - тогоріч Янукович вдвічі перевершив свій результат на попередніх виборах.
Порошенка у Бориспільському окрузі у 2014-му підтримали беззастережно – у першому турі майбутній гарант отримав довіру майже 60% виборців.
Президентські вибори (межі нинішнього округу №97) |
||
1999 рік. II тур |
Леонід Кучма – 49,55% |
Петро Симоненко – 42,72% |
2004 рік. III тур |
Віктор Ющенко - 84,84% |
Віктор Янукович – 11,90% |
2010 рік. II тур |
Юлія Тимошенко – 69,51% |
Віктор Янукович – 23,87% |
2014 рік |
Петро Порошенко – 59,66% |
Юлія Тимошенко – 13,75% |
На партійних виборах Київщина дозволяє собі бути "багатовекторною", допомагаючи долати тривідсотковий бар'єр не парі-трійці суб'єктів виборчого процесу, а відразу п'яти-семи партіям та блокам.
Наприкінці 90-х та на початку "двотисячних" партійні уподобання мешканців цієї частини Київщини перебували у "червоному" секторі – тут підтримували носіїв комуністичної та соціалістичної ідеологій.
Затьмарення Юлією Тимошенко охоплювало уми місцевого електорату протягом виборчих кампаній 2006, 2007 та 2012 років. Піком популярності її політичної сили був 2007 рік, коли за БЮТ проголосували майже 53% виборців.
Партії-лідери парламентських виборів (межі нинішнього округу №98) |
|
1998 рік |
Комуністична партія України - 29.82% Виборчий блок Соціалістичної партії України та Селянської партії України "За правду, за народ, за Україну!" - 11.63% Народно-демократична партія - 6.14% Народний Рух України - 6.12% Прогресивна соціалістична партія України - 6.03% Партія Зелених України - 5.81% Соціал-демократична партія України (об'єднана) - 3.32% Народна партія (Народна аграрна партія України, Аграрна партія України) - 3.29% |
2002 рік |
Виборчий блок політичних партій "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" - 25.45% Соціалістична партія України - 15.80% Виборчий блок політичних партій "Виборчий блок Юлії Тимошенко" - 14.83% Комуністична партія України - 11.89% Виборчий блок політичних партій "За Єдину Україну!" - 5.87% Соціал-демократична партія України (об'єднана) - 3.23% |
2006 рік |
"Блок Юлії Тимошенко" - 44.46% Блок "НАША УКРАЇНА" - 12.51% Соціалістична партія України - 9.84% Партія регіонів - 8.36% "Народний блок Литвина" - 3.25% Комуністична партія України - 3.09% |
2007 рік |
"Блок Юлії Тимошенко" - 52.57% Блок "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" - 16.08% Партія регіонів - 11.75% "Блок Литвина" - 5.31% Комуністична партія України - 3.66% |
2012 рік |
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" - 38.88% Партія регіонів - 19.87% Політична партія "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка" - 17.04% Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - 10.28% Комуністична партія України - 7.09% |
2014 рік |
Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" - 29.40% ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" - 24.16% Політична партія "Об'єднання "САМОПОМІЧ" - 11.67% Радикальна Партія Олега Ляшка - 7.97% політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" - 6.40% політична партія Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - 5.40% |
Бориспільським мажоритарником у 1998-му році став Ігор Бакай - одіозний олігарх і голова "Нафтогазу України", який нині є громадянином Росії і перебуває там під слідством.
Відомим і впливовим Бакай став в середині 90-х, коли створив і очолював корпорації "Республіка" та "Інтергаз". Великі статки Бакай нажив, займаючись оборудками у газовій сфері – інколи його називають чи не найбільшим газовим ділком України. Коли згодом Бакая до себе наблизив тодішній президент Леонід Кучма, його кар'єра помчалася взагалі стрімголов: спочатку він став 1-м заступником голови Державного комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України, а згодом очолив НАК "Нафтогаз України".
Потому, як Бакай був змушений полишити прибутковий "Нафтогаз", він певний час працював головою Держкомводгоспу. А у 2003-му очолив Державне управління справами.
Всі роки перебування Бакая за державним кермом за ним тягнувся шлейф корупційних звинувачень: привласнення "газових" грошей, розкрадання державної власності та численні випадки шахрайства. Треба відзначити, що люди, які знають Бакая особисто, називають шахрайські нахили його домінуючою характерною особливістю.
Власне, саме завдяки неприборканому бажанні когось "розвести" та "кинути" у Бакая, після його втечі з України у 2005 році, згодом виникли величезні проблеми і на Росії – тут його запроторили до буцегарні завдяки зусиллям людей, повз "лоховство" яких Бакай не зміг пройти мимо. І тепер змушений виплутуватись з чергової переділки, в яку вскочив завдяки своєму нестримному авантюризму.
У 2002 році депутатом від Бориспільського округу став генеральний директор Державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух". Після обрання авіатор-депутат став членом "Нашої України", але згодом перейшов у фракцію Партії регіонів. у 2006-му балотувався за списком НДП, але депутатом не став.
Після "мажоритарної перерви", у 2012 році за Бориспільській округ змагалися прокурор Сергій Міщенко і аграрій з Миронівки Олександр Мостіпан. Переміг Міщенко, який вже мав дві "ходки" в парламент за списками "Батьківщини" (2006, 2007), а до того встиг зробити кар'єру в прокуратурі, побувши прокурором Київщини, заступником прокурора Києва та старшим помічником Генерального прокурора України Геннадія Васильєва.
Згодом, у 2014 році, Міщенко знов був обраний депутатом у 98-му окрузі. Спочатку був позафракційним, потім вступив у фракцію БПП, аще через якийсь час з цієї фракції вийшов.
Про Міщенка говорять як про депутата, який має бізнес-інтереси навколо аеропорту "Бориспіль". Зокрема з ним асоціюють таксомоторну компанію, яка намагається монопольно контролювати ринок таксі в аеропорту, завищуючи при цьому ціни.
Ще про Міщенка писали, що він взяв хрещеним батьком для своєї дитини Артема Пшонку, який втік разом з батьком, колишнім Генпрокурором Віктором Пшонкою, відразу після повалення Януковича. "Міщенку така інформація не сподобалась і він пообіцяв подати до суду на її авторів. Разом з тим дані про судовий позов так і з'явились, тому немає причин вважати кумівство Міщенка і Пшонки несправжнім", - написали згодом "Наші гроші".
Це видання також, досліджуючи зв'язок Міщенка з Пшонками, оприлюднило стенограму засідання Ради під час призначення Пшонки Генеральним прокурором, на якій депутат називає майбутнього втікача "батьком" та всіляко вихваляє його перед колегами по депутатському корпусу.
Не доводиться сумніватись, що Міщенко не полишить "пригодований" округ і спробує знову пройти в парламент у 2019 році. А от чи складе хтось йому суттєву конкуренцію - стане відомо згодом. Наразі потужних гравців на обрії не видно.
Парламентські вибори (межі нинішнього округу №98) |
||
1998 рік |
Ігор Бакай – 50,45% |
Юрій Соломатін – 16,92% |
2002 рік |
Кирило Поліщук – 18,97% |
Микола Петренко – 13,74% |
2012 рік |
Сергій Міщенко – 34,33% |
Олександр Мостіпан – 22,22% |
2014 рік |
Сергій Міщенко – 40,41% |
Володимир Борисенко – 27,93% |
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:45В окремих районах Києва не працює система оповіщення про повітряну тривогу
- 20:33Favbet Foundation оголошує у Києві набір на безкоштовну секцію самбо для дітей військовослужбовців і ВПО ФОТО
- 19:13Військовий розповів, як Алла Ландар і її фірма “Петро Великий” знущаються з пам’яті загиблих
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 21:28Столичні поліцейські в міжрегіональному наркокартелі вилучили понад 5 тонн заборонених речовин (ВІДЕО) Відео
- 17:26Було сумно: У Борисполі чоловік викликав поліціянтів, щоб випити з ними чаю
- 17:16Кличко передав батальйону "Свобода" партію допомоги від громади Києва ФОТО
- 14:43 Зеленський відреагував на російській удар міжконтинентальною балістичною ракетою Відео
- 13:56Допомога ветеранам: Київ додатково оплачуватиме виготовлення протезів високої функціональності та комфорту, - Кличко
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 21:19Чому модульна концепція бронежилетів є важливою у сучасній війні Актуально
- 18:52Кличко перевірив роботу міського Ситуаційного центру протидії загрозам і показав, як він працює
- 17:49"Приберемо гаражі, завершимо туристичний маршрут і ніякого іншого будівництва", – секретар Київради про Пейзажку Відео
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 10:58Ворог атакував дронами столицю: Уламки впали в двох районах
- 10:20СБУ затримала баристу з Вінниці, що коригував удари по Києву та намагався вчинити диверсії на залізниці ФОТО
- 09:55В Києві відбудуться безпекові навчання: В місті встановлять блокпости, перевірятимуть транспорт та документи
- 09:35На Київщині через атаку дронів пошкоджені дитсадок, школа і магазини
- 20:03Військовий поскаржився на працівницю "УЗ" за перегляд російських серіалів на робочому місці: у компанії відреагували