Отруєння дітей на Київщині: Табір "Славутич" незаконно поновив роботу

Заклад санаторного типу "Славутич" всупереч припису Держпродспоживчслужби у Київській області відновив роботу

Про це "Українській правді" заявив 17 липня голова Київської обласної адміністрації Олександр Горган, повідомляє Depo.Київ.

"Сьогодні керівництвом закладу було протиправно розпочато зміну і в табір заїхало 200 дітей", – повідомив глава КОДА.

За словами Горгана, дозволу на роботу закладу не було.

"Повторне дослідження, яке було 13 липня, втретє підтвердило наявність патогенної інфекції на території харчоблоку – наявність стафілококу й кишкової палички виявлено втретє", – наголосив він.

Горган зазначив, що про цей факт попередив поліцію і прокуратуру області.

"З огляду на таке зухвале порушення законодавства у кримінальному провадженні, яке розслідується обласною прокуратурою, будуть нові епізоди. А зі свого боку КОДА ініціює судовий позов про закриття закладу", – сказав він.

Горган уточнив, що в суд подадуть до кінця тижня.

"У суд буде звертатися також управління Держпродспоживчслужби області, оскільки не усунули порушення закону, вказане у приписі. Ми ж зі свого боку будемо звертатися щодо закриття", – зазначив він

Горган пояснив, що на початку сезону табір отримав усі потрібні дозволи, але під час перевірки були встановлені порушення, які заклад не усунув.

"Більше того, вони порушили припис про призупинення роботи. Держпродспоживчлужба має право призупиняти роботу на 10 днів для усунення виявлених порушень. Але вони і цього терміну не витримали, і порушень не усунули. Тому подаватимемо до суду щодо закриття. Також вимагатимемо притягнення до відповідальності посадовців табору, які допустили порушення закону", – резюмував губернатор.

На запитання про стан дівчинки, що 2 липня впала в кому, Горган сказав:

"На превеликий жаль, покращення немає. Стан не змінився. Вона у вкрай важкому стані. Дитина 15-ту добу у комі".

Додамо, що 10 липня на позачерговому засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення: організувати літньому табору "Славутич" дострокове припинення перебування дітей на зміні, яка перебуває в таборі.

Нагадаємо, що в харчоблоку ТОВ "Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу "Славутич" виявили бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору.

Читайте також: Масове отруєння дітей у таборі під Києвом: Одна дівчинка в комі (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook