ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

П`яні пригоди ахметівських шахтарів в Києві (ФОТО)

Шахтарі зі Сходу країни приїхали у столицю попити пива, подивитися на Конча-Заспу і подратувати столичних водіїв
Depo.
23 квітня 2015 18:19
ФОТО: depo.ua
П`яні пригоди ахметівських шахтарів в Києві (ФОТО)
П`яні пригоди ахметівських шахтарів в Києві (ФОТО)

Киев.Depo.ua побував на мітингу шахтарів, які вже третій день перебувають з візитом у столиці.

Пійло для веселішого пікету

Отож, виходимо зі станції метро "Арсенальна" і йдемо у бік Верховної Ради. Ближче до Маріїнського парку помічаємо компанію молодиків з помаранчевими касками в руках. Хлопці, м`яко кажучи, босяцької зовнішності. Підтверджує це і коротка розмова, яку підслуховуємо.

"Вася, не гони, пошли к метро", - звертається один молодик до іншого.
Компанія йде геть, але нас зацікавлює один з їхніх товаришів, котрий відмежовується від "братанів" і сам заходить до магазину.

На голові у хлопця блищить біла каска. Шахтар - однозначно.
Біля каси помічаємо нашого "клієнта" вже з жерстяною пляшечкою в руках. Схопили оком дизайн тари і йдемо до вітрини подивитися, що ж таке придбав шахтар.

Оце так номер. Слабоалкоголка на вісім "обертів" за 25 гривень. А ще кажуть, що шахтарі погано живуть і не розбираються в елітних напоях. Алкогольні гурмани.

Розрахунок на касі і мітингувальник у білій касці вже йде по Маріїнському парку з відкритою пляшечкою напою.

О, міліціонери сидять на лавці. Зараз буде шахтарю непереливки, адже за розпивання пива чи інших міцних напоїв у громадському місці правоохоронці можуть попсувати нерви.

Але чоловіки у формі сидять незворушно і тільки проводжають поглядом "білокасочника".

Проходячи вглиб парку, розуміємо, що пляшка з пивом - це атрибут шахтарів-мітингувальників. Кожен третій попиває пінний напій.

"Братуха, а где здесь туалет?" - запитує в нас один з шахтарів.
Доводиться підказати, щоб не наробив чого непристойного десь під кущем.

Взагалі, у шахтарів така забавка - напитися пива, а потім бігати по парку і шукати, де послабити свого сечового міхура. Тільки за якихось півгодини про місцезнаходження вбиральні в нас запитали три особи характерної шахтарської зовнішності.

Куди без сміття?

Як і в часи Антимайдану Маріїнський парк зараз переживає не найкращі години. Мітингувальники перетворили його на свинарник.

Ось вам недопалки в бетонних корзинах для вуличних квітів, а пляшки валяються просто під ялинками навпроти Верховної Ради.

Виймаємо телефон, щоб зафіксувати це свинство. Одразу ж нас зустрічають шахтарські погляди з-під лоба, типу, "чего смотришь"?

Ще один тренд мітингувальників - плюватися. Ось стоїть купка чоловіків в касках, а навколо них просто заліплена вся бруківка... ну ви зрозуміли чим.

Шахтарі ходять групками по 5-7 чоловік і постійно кудись поспішають.

Оскільки під Радою мітинг вже завершився, спускаємось до Кабміну, де зібрались усі гості столиці.

Дзвін касок, які стукаються по бруківці, чутно на кілька кварталів.

Підходимо ближче.

Одразу кидається в очі, що мітингувальники діють хаотично. От купка чоловіків навприсідки вибиває "мелодії" ломаками по касках, от з десяток хлопців свистять на усю горлянку.

Одразу й не зрозумієш за що тут мітингують шахтарі. Ясність вносить один хлопчак напідпитку.

"Стоим здесь за правду! Хотим чтобы шахтеры с Волыни получали зарплату, ведь это наши коллеги. Мы же работаем в ДТЕКе Рината Ахметова и зарплата у нас нормальная - порядка 4-5 тысяч гривен", - каже шахтар.

Хлопець божиться, що стоїть за ідею і ніхто йому нічого не платить, а приїхав з Павлограду тому що усі їхали - за компанію.

"Нам организовали автобус в Киев, а живем мы в санаториях. Одна группа разместилась в Конча-Заспе, другая - в Пуща-Водице. Кормят плоховато: рис, немного колбасы и чай. Даже сухпай на митинг не дают", - жаліється шахтар.

Змусили водіїв матюкатися

Аби мітинг набрав більшого резонансу, мітингувальники перекрили рух по вулиці Грушевського навпроти Кабміну.

Ось їде автобус маршруту № 62, який прямує до Контрактової площі. Втім, навіть такий транспорт не торкає за душу шахтарів - не пропускають.

Водій автобусу відкриває двері і пасажири, як комахи розбігаються по тротуару.
"Задовбали вже цими мітингами", - сичать майже усі люди.

Водії легкових автівок теж не витримують такого знущання, адже шахтарі, вибиваючи палицями по касках, ще й посміхаються прямо в лице бажаючим проїхати на своїй машині.

Тут ніхто не скупий на матюки, як з однієї, так і з іншої сторони.

Ми йдемо назад до метро і вже біля кас підземки помічаємо наших "друзів" з помаранчевими касками в руках. П`ятеро чоловіків і один з них ледь стоїть на ногах.

"Пацаны, куда вы меня ведете?" - ледь промовляє пияка-мітингувальник.

Раптом з`являються міліціонери і весела компанія трохи замовкає. Правоохоронці ж замість, як мінімум, морального стусана, роблять вигляд, що усе нормально. Матюки п`яного шахтаря їх зовсім не соромлять. Більше того, один з міліціонерів навіть промовляє до мітингувальників, мовляв, забирайте свого друга і поводьтеся "Щоб усе було гаразд".

Врешті-решт п`яницю вивели на вулицю його ж друзі, але кілька шахтарів "навєсєлє" все ж поїхали кататися в метро і вигуки "Юрец, мы - в Киеве" ще довго чули пасажири столичної підземки.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.