Пекельна шаурма: Хто насправді отруїв киян
Кількість киян, що отруїлися шаурмою, росте з кожним днем, а чиновники, як завжди, б'ють на сполох вже за фактом замість того, щоб запобігти отруєнням містян заздалегідь
Фактично кожного літа у столиці відбуваються масові отруєння м'ясними фаст-фудами, що продаються на вулиці. Не стало виключення і це літо. Кілька днів тому з'явилася інформація, що близько 20 киян з'їли шаурму, після чого злягли на лікарняні ліжка. Спочатку були припущення, що усі потерпілі поласували східним наїдком в одній точці продажу. Але за останні два дні кількість отруєнь зросла майже до 70, і це тільки станом на вечір 1 серпня. Тому стало зрозуміло, що отруйну шаурму продають чи не по усьому Києві.
У Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Києві констатують, що майже в усіх постраждалих виявлено гостру кишкову інфекцію. Вже навіть відомо, в яких кіосках кияни купували отруйну шаурму та інші м'ясні фаст-фуди. Найпекельнішою виявилася точка продажу біля виходу зі станції метро "Дарниця" в напрямку "Дитячого світу". Тут шаурму продавали у МАФі-причепі "Купава" і 28 осіб злягли після цього "смаколика". Ще 25 киян отруїлися після того, як з'їли шаурму та сосиски в лаваші з майонезом, що продавалися у кіоску біля кафе "Річковий порт" на Поштовій площі, 11 постраждалих їли шаурму, придбану у МАФі біля супермаркету "Варус" в Оболонському районі. Ще один киянин отруївся після того, як з'їв східний наїдок в МАФі біля станції метро "Лісова".
У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Києві стверджують, що вже проводять розслідування за фактами отруєнь. В рамках цих дій їхні фахівці виїжджали до кіосків, де продавалася пекельна шаурма. Втім, МАФи біля станції метро "Дарниця" та в Оболонському районі зачинені, а кіоск на Поштовій площі взагалі зник. Після цього до районних відділків поліції було направлено листи щодо відкриття кримінального провадження за фактом отруєння людей.
У Держпродспоживслужбі навіть хочуть, щоб мер Кличко провів перевірки точок продажу шаурми. План дій має бути таким: якщо у продавців шаурми немає відповідних документів, що засвідчують безпечність продуктів, усе м'ясо має бути вилученим.
Тепер можна очікувати, що мер Києва дасть вказівку комунальникам жахати продавців шаурми різноманітними перевірками. По суті, мер Києва сам починав свою роботу на посаді очільника столиці з таких дій. Можна згадати, як в перші місяці свого мерства він прийшов до одного з кіосків із шаурмою. Мовляв, чи є документи на продаж східних смаколиків? Тоді продавець так злякався, що зачинив лавку.
Усе це звичайно забавляє, але проблема в тому, що немає жодної системності в роботі чиновників. Як тільки в Києві зривається ліфт з пасажирами в якомусь будинку, одразу розпочинаються перевірки усіх ліфтів міста. Як тільки маршрутка збиває на смерть пішоходів, у мерії дають вказівку перевіряти маршрутки. Як тільки обвалюється міст, йде вказівка перевіряти мости. Цей список можна продовжувати до безкінечності. Ніхто з чиновників не хоче працювати на попередження тих чи інших критичних ситуацій.
Мабуть, можна було б передбачити, що в таку спеку продавці шаурми не припинять продавати киянам м'ясо у лаваші. А якість інгредієнтів цієї страви у багатьох випадках, м'яко кажучи, сумнівна. Більше того, майже в усіх цих кіосках елементарно немає проточної води, а продавці миють руки, зливаючи воду з бутлів. І якщо взимку усі продукти для приготування шаурми ще якось клигають, щоб не зіпсуватися, то влітку, за 30-градусної спеки, ці процеси прискорюються. Той самий майонез, яким поливають шаурму, під час спеки без холодильника перетворюється на вбивчу суміш, в якій радо розмножуються усілякі кишкові інфекції. І з року в рік ситуація з усім цим не змінюється. Але чиновники починають ворушитися лише після того, як десятки киян зляжуть з отруєнням.
Можна очікувати, що зараз, на час перевірок, більшість продавців шаурми тимчасово прикриють свої кіоски, щоб не нарватися на штрафи чи вилучення м'яса. Власники МАФів, де продавалася отруйна шаурма, вже так і зробили. Але, як тільки перевірки закінчаться, пекельна шаурма знову продаватиметься на кожному кроці, а чиновники почнуть контролювати якість м'яса в лаваші лише після того, як кияни масово отруяться цим наїдком.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ