Перекриття руху, терміни та список робіт: Як у Києві будуть капітально ремонтувати Хрещатик
В столиці незабаром розпочнуть капітальне оновлення головної вулиці
У Києві в березні 2022 року почнуть капітальний ремонт Хрещатика, який обійдеться платникам податків в понад 740 млн грн з місцевого бюджету. Ремонт розпочнеться від Європейської площі та закінчиться на Бессарабці. На Хрещатику облаштують велодоріжки, проведуть капремонт інженерних мереж, відремонтують фонтани, замінять дерева, встановлять тактильні елементи покриття та світлофори зі звуковими сигналами тощо.
Журналісти Depo.Київ надіслали інформаційний запит в КК "Київавтодор" та дізнались про перебіг робіт на Хрещатику, терміни виконання та чи буде повне перекриття руху вулицею.
Кличко заявив, що Хрещатик "втомився"
Ще в січні 2022 року міський голова столиці Віталій Кличко анонсував капремонт Хрещатика цьогоріч та заявив про необхідність надання привабливого вигляду головній вулиці Києва. "Багато хто каже, та навіщо ремонтувати Хрещатик, краще нашу вулицю. Але багато киян та гостей столиці, іноземців, туристів, відвідують головну вулицю та Майдан Незалежності, а тому їх потрібно оновити та надати привабливого вигляду. Стан Хрещатика і Майдану – це "втомилось вже", — сказав мер Києва.
Читайте також: Метро на Троєщину, Подільський міст та каштани на Хрещатику: Яку інфраструктуру будуватимуть у Києві в 2022 році
Початок та кінець капремонту Хрещатика
У "Київавтодорі" у відповідь на запит журналістів Depo.Київ повідомили, що основні будівельно-ремонтні роботи з капремонту Хрещатика триватимуть до кінця 2022 року, а розпочнуться роботи уже в березні.
Водночас, згідно з даними системи Prozorro, де опублікований тендер на відновлення Хрещатика, кінцевим строком вказаний кінець 2023 року, а не 2022-го.
Чи планується повне перекриття руху транспорту
Дорожники повідомили, що повне перекриття руху на всій протяжності вулиці від Європейської площі до Бессарабського ринку під час виконання робіт не планується. Під час виконання капремонту передбачено перекриття руху в окремих кварталах, тобто Хрещатик перекриватимуть частково на ділянках, де виконуватимуть поступові роботи.
Схеми організації руху та маршрути об'їзду під час перекриття Хрещатика будуть опубліковані на офіційних ресурсах КМДА та "Київавтодору".
Що зроблять під час капремонту Хрещатика
Під час капітального ремонту на Хрещатику влаштують трьохшарове асфальтобетонне покриття, гранітні тротуари, нові велодоріжки, автоматичну систему поливу газонів, нову пластикову дорожню розмітку, тактильні елементи покриття та світлофори зі звуковими сигналами.
На вулиці вкладуть гранітні тротуари, встановлять декоративні гранітні кулі, нові дорожні знаки, світлофори з відрахунком часу, замінять освітлення та водовідведення. Підрядник проведе капітальний ремонт двох підземних переходів: на розі Хрещатика та Прорізної та на Майдані Незалежності.
Зелені зони будуть засіяні газонами, також планують висадити 441 каштан. Щодо каштанів варто згадати, що ще за часів, коли містом керував регіонал Олександр Попов, вибухнув гучний скандал – коли стало відомо, що замість елітного сорту каштанів на Хрещатику висадили звичайні дерева, але за "люксовою" ціною. Кількарічні саджанці тоді швидко повторили долю попередників: один за одним похворіли та всохли.
Навесні 2020 року навпроти будівлі КМДА на Хрещатику замість каштанів висадили ялівець, що викликало обурення киян. У "Київзеленбуді" не раз натякали, що каштани на Хрещатику не дуже добре себе почувають через загазованість. Тоді мер Віталій Кличко поспішив заспокоїти киян. Він заявляв, що каштани на Хрещатику все ж таки з’являться. Мовляв, потрібно лише дочекатися реконструкції і одразу після цього комунальники висадять каштани. В той самий час ялівець, що вже росте на Хрещатику, пересадять в парки та сквери столиці.
Хто відремонтує Хрещатик
За результатами торгів "Київавтодор" вже уклалв договір із підрядником з Туреччини ТОВ "Онур конструкцій інтернешнл" на ремонт Хрещатика. Виконання робіт коштуватиме 739,5 млн. грн. Компанія є дочірнім підприємством турецького будівельно-підрядного транспортно-торгово-промислового АТ "Онур Тааххют", що здійснює будівництво і ремонт автошляхів та мостів в Україні.
Серед проєктів, які реалізувавала компанія ТОВ "Онур конструкцій інтернешнл" є будівництво Великої Кільцевої дороги в Києві, реконструкція Житомирського аеропорту ім. Корольова, реконструкція трас Київ—Чоп та Київ—Одеса, будівництво арочних мостів у Запоріжжі, будівництво траси Дніпро—Решетилівка та ще низка проєктів на всій території України.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ