ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Під натиском людей Київоблрада пригальмувала процес об`єднання сіл у громади

Влада начебто вирішила порадитися з громадянами як краще провести об`єднання сіл
Depo.
4 червня 2015 16:44
ФОТО: depo.ua
Під натиском людей Київоблрада пригальмувала процес об`єднання сіл у громади
Під натиском людей Київоблрада пригальмувала процес об`єднання сіл у громади

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на прес-службу Київської облради.

Зокрема, присутні на сесії облради представники територіальних громад взяли активну участь у подальшому обговоренні питання об`єднання населених пунктів.

Наприклад, голова ініціативної групи села Софіївська Борщагівка пан Семик повідомив присутнім, що громада проти примусового об'єднання з селом Петропавлівська Борщагівка - село спроможне бути незалежним і не бажає погіршувати умови життя людей. Натомість громада має бажання об'єднатися із селом Петрівське.

Аналогічна ситуація склалася і з територіальною громадою Бориспільщини, яка виступає за збереження єдиної громади міста Бориспіль.

А от голова Чабанської селищної ради пан Загорулько, зазначив, що згідно перспективного Плану розвитку Чабани стають частиною Хотівської громади з центром у Хотові, але у селі є власні поліклініка, відділення міліції, тощо. І бюджет Чабанів значно перевищую бюджет села Хотів.

Крім того, у Всеукраїнській асоціації сільських та селищних рад заявили, що об`єднання громад має відбуватися на добровільних засадах.

Деякі депутати Київської обласної ради запропонували доопрацювати територіальну реформу, і наголосили на необхідності в терміновому порядку створити робочу групу і підготувати проект рішення пропозиції до Верховної Ради України.

Із завтрашнього дня розпочинається робота з представниками громад. Всі бажаючі депутати можуть приєднатися до опрацювання питання об`єднання населених пунктів Київщини.

Нагадаємо, чотири села на Київщині - Забір`я, Княжичі, Бобриця і Музичі - хочуть об`єднатися в одну громаду з центром у селі Княжичі. Перші три села навіть прийняли відповідні рішення на засіданні своїх селищних рад. Село Музичі теж йде до прийняття такого документу.

Втім, за словами місцевих мешканців Забір`я, обласна влада хоче примусово приєднати їх до міста Боярка. Селяни впевнені, що таким чином їхній населений пункт стане додатковим будівельним майданчиком для Боярки і замість сільських лісів і ланів будуть збудовані багатоповерхівки і котеджі для багатіїв.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.