"Письменник-фантаст": Столичний суд виправдав жителя Тетієва, який назвав мера "ганд***м"

Апеляційний суд закрив справу щодо чоловіка, який звернувся до мера міста Тетіїв Київської області словом "ганд*н"

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Судовий репортер".

Так, у квітні цього року відбулося громадське зібрання з приводу зариблення річки Роська державним підприємством "Сервіс" за ініціативою Тетіївської міськради. Зібрання проходило на вулиці і громадяни висловлювали свою незгоду з діями мера якого, один із присутніх Ігор Савлук звинуватив у публікації неправдивої інформації. А саме, вказуючи на міського голову Руслана Майструка, заявив, що отакі "ганд**и" пишуть брехню.

У травні Тетїівський райсуд визнав чоловіка винним у дрібному хуліганстві і оштрафував на 51 грн (+384 грн судового збору). Сам же порушник вину не визнавав і переконував, що мав на увазі французького письменника-фантаста Ів Гандона, а тому це не є образливим нецензурним словом. Але суд такі пояснення до уваги не взяв, мотивуючи тим, що  термін "гандон" має кілька значень, в тому числі і вживається як образа відносно осіб чоловічої статі.

Київський апеляційний суд спеціально переглянув відео сутички і дійшов висновку, що фразою "гандон" в контексті розмови чоловік дійсно порівняв мера з французьким письменником-фантастом "Ів Гандоном", оскільки вважав, що той розказує фантастичні речі. Також апеляційний суд зазначив, що суд першої інстанції не врахував, що вислів не був пов’язаний з явною неповагою до інших громадян, оскільки вони повністю його підтримували і активно захищали, коли мер хотів його штовхнути. Суд не побачив доказів того, що чоловік словом "гандон" хотів образити мера, а не просто згадав прізвище французького письменника-фантаста.

3 червня 2019 апеляційний суд закрив справу за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення в діях особи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook