Що назасідала Київрада: По 740 тисяч для АТОвців та як Кличко "злився" від активістів

Депутати Київради вирішили видавати киянам-АТОвцям гроші замість земельних ділянок, а мешканці Оболоні продовжують відстоювати озеро від забудови

Що назасідала Київрада: По 740 тисяч для…

Останнє засідання Київради, що відбулося 7 лютого, за традицією, розпочалося з привітань депутатів, які щойно відсвяткували День народження. А далі розпочався бенефіс мера Кличка, який вирішив розповісти депутатському корпусу, що було зроблено владою столиці за минулий рік.

Кличко "пройшовся" по усіх галузях життя столиці. Наприклад, мер дуже пишається, що під контроль міської адміністрації перейшов майже весь енергетичний комплекс столиці, яким 17 років керувало "Київенерго" Рената Ахметова. Під час розповіді про це депутати з промерської фракції навіть перебили доповідь Кличка бурхливими оваціями. У відповідь на це деякі депутати з інших фракцій почали сміятися. Мера це помітно зачепило за живе, він навіть зробив зауваження. Мовляв, так, плескають у долоні соратники, а інші депутати - ні, хоча усі хотіли повернення енергокомплексу столиці під контроль мерії.

Також під час доповіді Кличка з'ясувалося, що він задоволений тим, як комунальники прибирають сніг цієї зими. На думку мера, ця робота виконується набагато краще, ніж в минулі роки. Також очільник столиці розповів, як днями летів у літаку над Києвом і побачив з ілюмінатору, як Київ структурно змінюється. Особливо Кличку сподобалося, що багато вулиць міста тепер освітлюються ліхтарями, адже лише минулого року на дорогах встановили десять тисяч LED-світильників. Пишається мер і супершколою на лівому березі за півмільярда гривень, яку відкрили минулого року. Хоча ще раніше деякі депутати висловлювалися в тому дусі, що за ці кошти можна було б збудувати дві звичайні школи і хоч трохи "збити" завантаженість існуючих шкіл.

Серед планів на нинішній рік Кличко назвав створення Київської агломерації. Мер заявив, що кожного дня до столиці приїжджають на роботу півмільйона людей з міст-супутників. Усі вони користуються інфраструктурою Києва, а тому потрібно думати над тим, як ці міста-супутники і сам Київ включити в єдину агломерацію. Зокрема міський голова заявив, що за минулий рік до Києва з інших регіонів переїхало проживати 200 тисяч людей.

Закінчення виступу депутати з фракції мера знову зустріли бурхливими оплесками. А одразу після цього почалася година запитань до мера від депутатів Київради. Серед іншого Кличку розповіли, що забудовник на південних Осокорках продовжує роботи зі зведення багатоповерхівок, хоча минулого тижня Київрада розірвала договір оренди землі з цим забудовником. Мер заявив, що знає про проблему і вважає, що забудовник просто знахабнів. Мовляв, усе, що він робить, тепер незаконно, адже договір оренди землі розірвано. До того ж, Кличко запевнив, що особисто спілкувався з начальником поліції Києва і попросив його втрутитися у ситуацію. Втім, про якісь реальні дії стосовно зупинки забудовника ніхто нічого так і не почув, хоча активісти ледь не щодня повідомляють про те, як на південні Осокорки ганяють бетоновози і вантажівки з будівельними матеріалами.

Також було поставлене питання щодо стану багатьох культурних об'єктів столиці, які не перебувають на балансі міста. Мовляв, це візитівки столиці, а їхній стан бажає кращого. І тут мера Кличка, як то кажуть, понесло. Наприклад, він порівняв "Палац спорту" із сараєм, заявивши, що коли туди заходиш, то тхне туалетами. Дісталося від Кличка і Національному цирку - на думку очільника столиці, в приміщенні вже давно працює базар, де торгують навіть бюстгальтерами. Кличко впевнений, що це відбувається, коли у цирку немає ніяких шоу-програм, а перед вихідними базар "закривають".

Не оминули депутати і питання про будівництво метрополітену. Деякі депутати почали дорікати міському голові, що за його керівництва містом, тобто з літа 2014 року, у столиці не відкрито жодної станції метро. Останню станцію – "Теремки" – відкрили ще в листопаді 2013-го. На це мер емоційно заявив, що коли він очолив місто, бюджет столиці був меншим, ніж її борги. Мовляв, з роками він ситуацію виправив, і от тепер діло дійшло до метро. Кличко запевнив, що десь за півтора року відкриється бодай одна станція метро... в бік Виноградаря. Тобто це буде вже десь кінець літа 2020 року. Таким чином, між відкриттям останньої станції і наступної мине майже сім років. Жодного разу в історії столичного метро, яка починається з 1960 року, не було такого великого часового розриву між відкриттям нових станцій. Були випадки, коли станції відкривали з розривом у п'ять років: наприклад, "Святошин" запустили восени 1971 року, а наступну станцію – нинішню "Майдан Незалежності" – відкрили лише наприкінці 1976 року.

Щойно година запитань до мера закінчилась, депутати одразу поставили на обговорення питання щодо компенсацій АТОвцям. На сьогоднішній день земельні ділянки у столиці отримали лише 138 родин хлопців, які брали участь у антитерористичній операції на Донбасі. Проте чиновники мерії вважають, що не усі з них мали змогу збудувати житло на отриманих ділянках. Більше того, у мерії визнають, що не можуть усім АТОвцям, яких тисячі у столиці, видати по ділянці для будівництва – не вистачає землі. Тому керівництво міста вирішило видавати АТОвцям гроші замість землі. Начебто самі воїни були не проти. Тому депутатам Київради запропонували проголосувати за те, щоб кожній сім'ї АТОвця видати по 400 прожиткових мінімумів громадян, а це трохи більше 740 тисяч гривень. За це рішення і проголосували більше 90 депутатів зі 120.

Також депутати вирішили трохи відкласти проект рішення щодо детального плану території в межах проспекту Героїв Сталінграда, що на Оболоні. Тут забудовник, відомий бізнесмен Гарік Корогодський, хоче на березі озера Біле звести кілька висоток на місці колишнього басейну і фітнес-центру "Акваріум", проти чого активно виступають місцеві мешканці. Вже котрий місяць у мерії намагаються "протягнути" цей документ, але це ніяк не вдається. На останньому засіданні Київради депутати вирішили зняти це питання з порядку денного. Звичайно, це з радістю зустріли активісти з Оболоні, які перебували у кулуарах Київради. Проте люди хотіли зустрітися з мером Кличком, щоб пояснити йому свою позицію. Активісти навіть вигукували його прізвище.

Проте, йдучи на обідню перерву, мер вирішив не пересікатися з критиками і просто вийшов через інший вихід із зали засідань.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme