ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Помічник колишнього голови УПЦ МП служитиме українською, попри заяви Онуфрія

Секретар попередньго предстоятеля церкви нагадав, що право служити українською було надане ще на початку ХХ століття
Depo.
30 грудня 2015 20:15
ФОТО: depo.ua

Так митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) прокоментував заяву предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату митрополита Онуфрія про неприйнятність української мови для богослужінь виданню "Обозреватель", передає Depo.Київ.

"Я не можу давати будь-яку характеристику позиції священноначалля. Ймовірно, таке виховання цієї людини - можливо, він не сприймає українську мову. Не думаю, що це можна назвати системним підходом до питання", - зазначив митрополит Олександр.

"У нас у храмі, з благословення покійного Блаженнішого Митрополита Володимира, відбувалося богослужіння українською мовою, українською мовою ми його здійснюємо і будемо здійснювати. Це право у нас було, що б не говорили", - підкреслив митрополит.

Митрополит нагадав про те, що право проводити богослужіння українською мовою підтверджено трьома соборами - 1921, 1991 і 1995 років. "Можна здійснювати богослужіння українською мовою, якщо дві третини приходу хочуть це робити", - нагадав він.

У той же час, виходячи із заявленої відмови від "українізації" церкви, парафії зіткнуться з проблемою відсутності богослужбової літератури українською мовою. "Де брати літературу? Питання стояло про видання україномовної літератури, але було сказано, що цього не буде. Не працює комісія з перекладу богослужбових текстів", - пояснив митрополит.

На питання, чи загрожують сьогодні "виховні заходи" парафіям УПЦ МП, що практикують українську мову для богослужінь, священник  повідомив, що поки що ніхто з погрозами не виступав. Одночасно він визнав, що та упередженість, з якою ставилляться до приходу Преображення Господнього (де служить Драбинко), насторожує.

Нагадаємо, 28 січня на єпархіальних зборах предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій висловився проти використання української мови під час богослужінь на користь церковно-слов'янської.

Також нагадаємо, що митрополит Олександр був референтом, а пізніше - секретарем попереднього предстоятеля УПЦ МП митрополита Володимира (Сабодана).

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ