Поради: Як не отруїтися токсичними викидами

Під час горіння нафтопродуктів під Києвом у повітря викидається багато токсичних речовин, у тому числі діоксини, що є небезпечним для здоров’я людей

Поради: Як не отруїтися токсичними викид…

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на прес-службу ГУ ДСНС України у м.Києві.

Пожежі на нафтосховищах завжди дуже небезпечні хоча б тому, що утворюється багато побічних речовин, у тому числі чадний газ.

Зараз все залежить від того, куди дме вітер, але рекомендується жителям прилеглих населених пунктів виїхати на кілька днів, щоб не дихати отруєними речовинами. Дітей і старших людей точно треба евакуювати... Хмара від пожежі поступово розсіється, але якщо буде дощ, отрута буквально буде падати на населені пункти.

Щоб не отруїтися токсичними викидами після пожежі, експерти радять таке:

Жителям населених пунктів, які розміщені в районі пожежі, виїхати на кілька днів у безпечне місце, щоб не дихати отруєним повітрям. Державна комісія з техногенно-екологічної небезпеки визначила небезпечну зону радіусом 10 км від епіцентру пожежі.

Тримати вікна зачиненими. Однак сильно це не допоможе, коли на вулиці спека.

Треба пити багато молока, це універсальний детоксикант при всіх отруєннях.

Утриматися від споживання будь-якої городини (овочів та фруктів з власних городів).

Не потрапляти під дощі. У випадку, якщо цього не вдалося уникнути, - ретельно вимитись й випрати одяг.

Крім того, киянам та жителям області рекомендують:

1. Уникати тривалого перебування на повітрі рано вранці та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.

2. Обмежити відкривання вікон, особливо вночі і рано вранці. При відкритті завішувати їх зволоженою тканиною і періодично її змінюва.

3. Користуватися в побуті та на роботі системами кондиціонування та очищення повітря.

4. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.

5. Обмежити фізичне навантаження.

6. Уникати вживання алкогольних напоїв та пива, виключити куріння.

7. При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати, а віконні та дверні прорізи ізолювати вологою тканиною.

8. Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочнокислі напої, (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі. Виключити газовані напої.

9. Виключити з харчування жирну їжу, вживати легкозасвоювану, багату вітамінами і мінеральними речовинами їжу, віддавати перевагу овочам і фруктам.

10. Кілька разів на день приймати душ. Промивати ніс і горло.

11. Для осіб, які страждають серцево-судинними захворюваннями пропонується вимірювати артеріальний тиск не менше 2 разів на день, при стійкій артеріальній гіпертензії - звернутися до лікаря.

12. У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (появі ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно звернутися до лікаря.

Також мешканців просять обмежити поїздки на особистому транспорті, який дає значний внесок у забруднення атмосферного повітря населених місць.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme