Порятунок лікарні та "будинків Войцеховського" і табу на продаж землі: Що наприймала Київрада

Останнє засідання Київради було дуже гарячим, і депутати затято вели дискусійні баталії 

  • Київ
  • 14 листопада 2019 20:00

Порятунок лікарні та "будинків Войцеховс…

Чергове засідання Київради, що відбулось 14 листопада, розпочалось з традиційної вже промови мера Кличка. Він вже вдруге за тиждень поскаржився, що Верховна Рада та Кабмін планують поставити Київ "на коліна" у питаннях фінансового забезпечення. Мовляв, у проекті державного бюджету на 2020 рік немає грошей на державні соціальні гарантії для міст. За словами Кличка, усе це має лягти фінансовим тягарем на місцеві бюджети, що не витримає навіть Київ з його бюджетом. Після цього очільник міста також покликав на засідання Київради народних депутатів, які були обрані по "мажоритарці" у столиці. На думку Кличка, ці нардепи мають перейматися проблемами міста і доносити ці проблеми до інших депутатів у Верховній Раді.

Після промови Кличка депутати взялись за роботу. Проте тепер працювати їм не так весело, як раніше, адже з кулуарів Київради зник буфет, де продавали беляші та каву. Тепер депутатам, щоб перекусити, потрібно бігти з четвертого поверху аж на перший, до їдальні. Натомість на місці, де раніше був буфет, тепер відбуваються дискусійні баталії між гостями кулуарів Київради. 

Одним з перших питань, яке почали розглядати депутати Київради, став проект рішення про так званий детальний план території в межах вулиць Бальзака, Радунської та Градинської. Даний ДПТ включає в себе територію площею майже 50 гектарів. Саме тут знаходяться так звані "будинки Войцеховського". Свого часу майже 900 сімей вклали гроші у будівництво житлового комплексу "Перспектива", проте вже кілька років ці висотки ніхто навіть не думає зводити. На одному з останніх засідань Київради деякі депутати вже казали, що якщо дозволити будівництво цих будинків, то це фактично узаконить схему, коли Войцеховський починав будувати будинки незаконним методом, без будь-яких документів, а потім їх легалізовував, адже зараз ці незаконні довгобуди на Троєщині хочуть включити до детального плану території і таким чином узаконити. У свою чергу, ініціатори ДПТ запевняють, що окрім будинків ошуканих інвесторів в межах вулиць Градинської, Радунської та Бальзака ніяке житло більше не будуватимуть. Також у проекті рішення щодо ДПТ на Троєщині є задуми збудувати новий дитячий садок та майже в два рази збільшити діючу школу. Зрештою депутати вирішили підтримати цей проект рішення, дозволивши добудувати "будинки Войцеховського". Тобто таки легалізували його схему, показавши приклад іншим недобросовісним забудовника, як дерибанити столицю.

Ще більший резонанс викликало розгляд питання щодо звернення до Верховної Ради стосовно заборони продажу землі. Дискусію у Київраді розпочали депутати від фракції "Свобода". Мовляв, потрібно будь-що заборонити продаж сільськогосподарської землі в Україні, адже Верховна Рада має намір дозволити торгувати землею. З іншого боку були депутати, які завили, що нічого погано у продажу землі немає. З першої спроби депутати провалили голосування за звернення до парламенту стосовно прохання не дозволяти продаж земель. А вже за хвилин 40 відбулось повторне голосування. Депутати зійшлися на тому, щоб направити до президента Володимира Зеленського, Кабміну та Верховної Ради звернення, щоб не дозволяти продаж землі, поки не відбудеться всеукраїнський референдум стосовно цього питання.

А перед самісінькою обідньої перервою депутати Київради проголосували за захист Олександрівської лікарні від забудовників. Дане рішення не проголосували минулого засідання, адже не вистачило голосів. Якщо коротко, то історія тут наступна: ще за часів мера Омельченка міська влада дала забудовнику земельну ділянку на вулиці Мечникова, 7-б, що поряд з лікарнею. Майже 15 років забудовник нічого не робив на цій ділянці, а минулого року обніс усе парканом і зрубав там дерева. Після цього почались начебто роботи з укріплення схилу під Олександрівською лікарнею, проте депутати Київради дізнались, що тут мають звести висотку мінімум на 22 поверхи, а можливо й на усі 35, хоча на даній земельній ділянці можна будувати будинки не вищі за 27 метрів. У свою чергу на засідання Київради прийшов представник забудовника, який почав скаржитись, що їхня компанія вже вклала у будівництво 80 мільйонів гривень, і хто їм поверне ці гроші, якщо заборонять будувати далі? Але це не вплинуло на депутатів, і вони все ж розірвали договір оренди землі із забудовником на вулиці Мечникова, 7-б.

Одразу після обідньої перерви депутати знову взялись за скандальних забудовників. Зокрема на обговорення винесли питання щодо розірвання договору оренди землі на вулиці Райдужній. Десять років тому міська влада дала дозвіл на будівництво тут кількох висоток, але проблема в тому, що забудовнику дали в оренду прибудинкові території вже існуючих будинків. Крім цього забудовник надумав зводити висотки над водогоном з трубами по 700 мм, що взагалі є нонсенсом. Зрештою депутати розірвали і цей договорі оренди землі.

А ще депутати затвердили Програму розвитку транспорту на 2019-2023 роки. Тепер перші місця у порядку пріоритетності учасників дорожнього руху матимуть маломобільні групи населення, пішоходи, велосипедисти, а також громадський транспорт. І лише після цих категорій міська влада буде дбати на дорогах про вантажний та індивідуальний транспорти. Також планують розвивати електротранспорт, а в майбутньому хочуть відновити трамвайне сполучення між правим та лівим берегами Києва. До 2023 року чиновники планують закупити близько 400 одиниць нових трамваїв, тролейбусів та електробусів. На втілення цієї масштабної програми планують витрати більше 80 мільярдів гривень.   

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme