"Правильний" мед: Як киянам вибрати, перевірити якість та яка від нього користь
Наближається Медовий Спас, який відзначається в Україні 14 серпня
- Київ
-
12 серпня 2019 10:32

Тому киянам саме час купити найголовніший атрибут свята - запашний мед. У чому користь цього бджолиного дару та як вибрати якісний мед - дізнавався Depo.Київ.
Що таке мед
Мед – смачний, корисний і пісний продукт, який отримують з нектару квітів, зібраного бджолами. У медовому зобі бджоли нектар змішується з секретом слинних залоз, до складу якого входять кислоти й ферменти – так виходить мед. Після цього він відкладається в воскові стільники.
Існує монофлерний мед – нектар, зібраний з квітів одного виду рослин, і поліфлерний мед – нектар з кількох видів рослин. Монофлерний мед – це мед з акації, липи, гречки й т.д. Поліфлерний мед – найчастіше перший, травневий. За запевненням бджолярів, такий мед – найбільш алергенний.
У чому користь меду
Завдяки високому вмісту вітамінів: С, К, Е, групи В, а також мікроелементів, органічних кислот та інших корисних речовин, мед є природним еліксиром здоров'я.
Багато експертів вважають мед панацеєю від усіх хвороб. Тому радять уживати мед по одній чайній ложці на день за умови відсутності алергії, щоб здоров'я було міцним.
При цьому мед призначають не лише для профілактики, але і як допоміжний засіб при лікуванні багатьох захворювань і хронічних недуг. Який же мед вибрати? Усе залежить від того, на що скаржишся.
Який мед що лікує
Липовий мед. Цей світлий сорт меду рекомендують при застудних захворюваннях. Липовий мед має бактерицидні та потогінні властивості, тому допомагає перемогти як високу температуру, так і кашель.
Луговий мед. Цей збірний продукт благотворно впливає на печінку, серце, органи дихання. Також луговий мед є хорошим антисептиком при зовнішніх шкірних захворюваннях.
Гречаний мед. Такий темний і насичений мед допомагає підвищити імунітет. Також гречаний мед незамінний при авітамінозах і анеміях. Завдяки високому вмісту заліза гречаний мед швидко відновлює сили та поповнює дефіцит корисних елементів в організмі.
Лісовий мед. Цей сорт меду рекомендують при підвищеному тиску. За словами експертів, лісовий мед допомагає стабілізувати тиск, особливо незамінний для гіпертоніків. Також лісовий мед допомагає при захворюваннях органів дихання.
Акацієвий мед. Світлий за зовнішнім виглядом мед допомагає при проблемах зі шлунково-кишковим трактом, жовчним міхуром і нирками. Мед з акації має легку жовчогінну та сечогінну властивість, тому експерти часто рекомендують його проти застою жовчі, утворення каменів, піску тощо. Також акацієвий мед допомагає при безсонні й заспокоює при нервових розладах.
Конюшиновий мед. Цей світлий сорт меду показаний при дієтичному харчуванні, зокрема якщо є проблеми з травленням. Конюшиновий мед допомагає при печії.
Соняшниковий мед. Він має насичений жовтий колір і рекомендується при порушенні обмінних процесів в організмі, а також для зміцнення імунітету.
Як вибрати хороший мед
Іноді мед буває не тільки з липового нектару, а й "липовий". Бджолярі, намагаючись якомога швидше отримати мед, ставлять біля вуликів тарілочки з солодкою водою (щоб бджолам за їжею недалеко "ходити" було). Таким чином виходить цукровий мед. Користі від такого продукту – нуль. Тому натуральний мед радять купувати тільки у знайомих бджолярів.
Як відрізнити неякісний мед
Спосіб 1: зачерпнути мед ложкою і перелити його в іншу ємність. Якщо мед ллється рівною, непреривною "ниткою", то він якісний. Також хороший мед "намотується" на ложку, а не стікає.
Спосіб 2: вмочити в мед простий м’який олівець. Якщо мед потемніє від графіту, значить, неякісний (мед з графітом потім краще, звичайно, не їсти).
Спосіб 3: розтерти мед між пальцями. Натуральний перетворюється на однорідну білясту масу, ненатуральний – залишає нерозчинні крупинки.
Спосіб 4: підігріти мед. Натуральний буде пахнути, підробка – ні.
Спосіб 5: заправити медом чай. Якщо мед – підробка, то залишить в чаї муть і осад.
Яка кількість меду корисна
Певної дози меду, яку можна було б радити з’їдати, не існує. Іноді достатньо 1-2 чайні ложки, іноді можна з’їсти і більше. Слід лише враховувати, що мед – це висококалорійний продукт. У 100 г меду – 315 ккал.
Додамо, що протипоказаний мед при алергічних реакціях на мед і продукти бджільництва, а також небажаний при цукровому діабеті.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 20:16Зеленський та Сибіга відреагували на "Великоднє перемир'я" путіна
- 18:32 Україна повернула з полону 277 воїнів ФОТО
- 18:09Вийшов новий трейлер зомбі-горору "28 років по тому" від режисера Денні Бойла Відео
- 16:36"Витягнули справу початку 2022 року і влаштували шоу під камери", — Кличко про звинувачення Прокопіва Відео
- 16:30 У Києві поблизу кінотеатру, де проходить ЛГБТ-кінофестиваль, відбулася сутичка поліції та представниками правих рухів Відео
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 22:39 У Києві поліціянти затримали підлітків, які побили військового Відео
- 20:34Мистецтво єднає: ORIGAMI for UKRAINE за підтримки Фонду Андрія Матюхи в центрі Києва
- 19:10У Києві триває демонтаж незаконних МАФів – Кличко розповів про плани міської влади щодо упорядкування територій
- 10:59Вночі ворог атакував Київщину за допомогою БпЛА. Пошкодження фіксують у двох районах міста
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 19:05До 10 річниці створення НАБУ експерт назвав топ 10 антидосягнень Бюро
- 16:24Віталій Кличко передав від громади Києва ще понад 1800 БпЛА 112 бригаді ТрО ФОТО
- 15:08 На журналіста Юрія Макарова напали з ножем: його госпіталізували у тяжкому стані
- 09:18До першотравневих вихідних пустять додатковий поїзд між Києвом і Трускавцем (ГРАФІК)
- 19:29У столиці створюється єдиний департамент закупівель, - депутат Київради
- 11:00Гранатомети, тисячі набоїв, дрони, гранати та інше: У середмісті столиці виявили цілий арсенал у гаражі ФОТО
- 10:55У Києво-Печерській лаврі до Великодня проходитимуть екскурсії та майстер-класи
- 20:25Московський піп на Київщині "приватизував" собі церкву ФОТО