ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Представник омбудсмена: Насильство щодо учасників Маршу рівності у Києві неприпустимо

Дискримінація та насильство, а також спонукання до них, щодо учасників Маршу рівності в Києві неприпустимі
Depo.
6 червня 2015 10:00
ФОТО: depo.ua

Про це заявив представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига, повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

"У зв'язку з цим хочу звернути особливу увагу на те, що Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини і основних свобод право на мирні зібрання та свобода вираження поглядів гарантовані кожній людині. Реалізація цих прав і свобод має бути ефективно забезпечена не тільки у тому разі, коли особи, які користуються цим правом, висловлюють прийнятні для більшості погляди, але і коли висловлювані погляди є непопулярними, можуть шокувати або викликати занепокоєння в суспільстві", - заявив Чаплига.

Чаплига звернув увагу на те, що згадані права і свободи повинні бути дотримані і в питаннях сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Крім того, Чаплига звернув увагу на необхідність утримуватися від необдуманих, агресивних і провокаційних заяв щодо Маршу рівності, а правоохоронним органам порадив забезпечити безпеку учасників маршу.

Зазначимо, "Марш рівності" відбудеться 6 червня у столиці, попри заклик мера Києва не проводити його. Організатори акції не розголошували місця проведення з міркувань безпеки.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що не бачить перешкод для проведення Маршу рівності в Києві.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.