UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сезон "пікніків": Берегова зона столичних водойм перебуває в критичному стані

Ситуація на київських водоймах є такою, що майже не залишилося чистих місць для відпочинку, оскільки прибирають після себе лічені одиниці

Сезон "пікніків": Берегова зона столични…
Фото: КП "Плесо"

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу КП "Плесо".

Аналіз результатів обстежень водойм за 2019 рік показав, що 80 % водойм за станом берегової зони належать до вразливого і критичного станів, а середній показник по усіх водоймах дорівнює 3,4 – а це загрозливий стан. Середнє значення блоків "оцінка компонентів екосистеми" та "оцінка стану гідробіоценозів" дорівнює 4 (безпечний). Така різниця значень пов’язана з тим, що параметри, що входять у розрахунок блоку "стан берегової зони", мають антропогенний характер, а саме режим використання", - йдеться в повідмоленні. 

На більшості водойм не дотримується режим прибережно-захисної та водозахисної охоронної смуг, фіксуються порушення чинних нормативно-правових актів господарської діяльності біля водойм, а найпоширенішою проблемою є засмічення берегів твердими побутовими відходами.

"Чим це можна пояснити? Припускаємо, що це наслідок неефективної системи притягнення до відповідальності, а також відсутності екологічної свідомості та освіти, оскільки люди не усвідомлюють наслідки своїх злодіянь, що можуть бути причиною інфільтрації токсичних речовин у водоносні горизонти та розселення тварин, що переносять патогенні бактерії", - йдеться в повідомленні. 

Також зазначається, що навіть після періодичного та багаторазового прибирання сміття відповідними комунальними підприємствами аналіз показує, що ситуація абсолютно не змінюється.  

Додамо, що відпочинок біля водойми завжди є пріоритетним для людини, особливо навесні та влітку, коли починається сезон "пікніків". Більшість таких пікніків закінчуються залишеним сміттям.

"Дана проблема максимально торкається водойм, котрі знаходяться біля житлових масивів, коли люди ввечері виходять на прогулянку, сідають на лавочки біля водойми і залишають результати своєї присутності (яскравий приклад — водойма Віра у Святошинському районі). І от зранку ті жителі, що є небайдужими до навколишнього середовища, звертаються до відповідних комунальних підприємств з проханням прибрати сміття біля водойми та прибережних територій", - йдеться в повідомленні. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"