"Проривні" тепломережі: Чому на киян чекають холодні батареї та відра з кип'ятильником

Як тільки у столиці вдарили хай і невеликі, але морози, почали масово "рватися" труби, часто – гарячого водопостачання

"Проривні" тепломережі: Чому на киян чек…

Аварії на водогонах загалом і тепломережах зокрема помітно почастішали з першими холодами – в останньому місяці осені. Наприклад, 13 листопада сталася потужна аварія на тепломережі по Шота Руставелі. Тоді усю вулицю затягнуло суцільною парою, а по дорозі потекли ріки гарячої води.

У яму, яка утворилася внаслідок прориву, провалився автомобіль.

Через цю аварію на навколишніх вулицях утворилися суцільні затори, а місцеві мешканці сиділи без гарячої води і опалення у квартирах.

Вже за кілька днів, 15 листопада, черговий прорив тепломережі стався на вулиці Діловій, що у центрі міста. Внаслідок цієї аварії вулиця більше нагадувала лазню, адже усе навкруги затягнуло парою.

Проте усі ці аварії були "квіточками" у порівнянні з тим, що сталося на Чоколівському бульварі на початку грудня. Тоді аварію зафіксували у колекторі. Згодом прорив стався і в тепломережі на вулиці Щусєва. Внаслідок цих аварій без опалення у квартирах залишилися мешканці одразу 775 будинків. Також холодні батареї були у 35 дитячих садках та 15 школах. Загалом 4 грудня без опалення і гарячої води було більше тисячі споживачів Святошинського та Солом'янського районів, а один споживач – це один житловий будинок або школа чи дитсадок.

Буквально на наступний день, 5 грудня, сталася масштабна аварія на магістральному трубопроводі теплопостачання за адресою: вул. Йорданська, 26. Тоді подачу теплоносія перекрили у 160 житлових будинках, 16 дитсадках та 10 школах.

Крім цього, в середині листопада кияни просто закидали сторінку у "Київтеплоенерго" у "Фейсбуці" повідомленнями про відсутність гарячої води. Наприклад, у будинку на вулиці Прирічній, 19-в, гарячої води не було майже два місяці, і це вже під час опалювального сезону. Фахівці "Київтеплоенерго" нічого на це киянам не відповідали.

А от з мешканцями Виноградаря комунальникам навіть довелося зустрічатися, адже люди вже шаленіли від відсутності в них гарячої води під час холодів.

Мешканці близько 100 будинків на Виноградарі не бачили гарячого водопостачання майже півроку. І така ситуація не лише в цьому районі. На тій самій сторінці "Київтеплоенерго" у соцмережі люди з різних районів столиці пишуть, що гарячої води в них немає з травня-червня.

У комунальному підприємстві "Київтеплоенерго" усі проблеми з масштабними проривами труб списують на "папєрєдніків". На своїй сторінці у "Фейсбуці" комунальники вже неодноразово писали, що теплове господарство столиці перейшло в їхнє управління з 1 травня 2018 року. До того тепломережами опікувалося "Київенерго". Тож у "Київтеплоенерго" кажуть, що отримали у спадок зношені більш ніж на 70% тепломережі, які потребують реконструкції і повної заміни.

Комунальники додають, що заміна труб вже відбувається, але поступово, бо у Києві 2,7 тис. км тепломереж у двотрубному обчисленні, а замінити їх усі протягом одного року просто неможливо. Таким чином комунальники, по суті, натякають, що киян цієї зими чекає ще багато сюрпризів з проривами тепломереж.

Разом з тим, директор "Інституту міста" Олександр Сергієнко відкрито прогнозує подальші масштабні прориви "гарячих" труб і радить бути морально готовими до таких незручностей, як відсутність опалення чи гарячої води. "Це все закономірно, що тепломережі прориває, – каже експерт. – З 2006 року жодного системного оновлення тепломереж не відбувалося через те, що "Київенерго" було націлене лише на отримання прибутків. Не було зацікавленості вкладати кошти в оновлення мереж. Усе робилося лише так, що де рвало труби, там їх і ремонтували".

Але звертає на себе й інший момент: цьогоріч гаряче водопостачання в багатьох районах було відключене чималий шмат літа, а в декого – ще з весни. Але попри такий великий "простій", особливих робіт на мережах по місту не було помітно: в різних куточках столиці не гуділи бульдозери, робітники не ремонтували труби. Час, який можна було витратити на перевірку і латання мереж, просто "проспали". І це "спихнути" на попередників не вийде – скоріше це свідчить, що міська влада за минулі роки не підготувалася до передачі теплогосподарства і взагалі не має плану, що з ним далі робити. Разом з тим, відсутність води у трубах не йде їм на користь – вони без неї гниють ще швидше, та й невідомо, чи буоа мережа достатньо прогріта перед подачею тепла в оселі. Тож як перші, так і нинішні і подальші прориви скоріше закономірні й неминучі, ніж несподівані. Місто планомірно йшло саме до такої розв'язки.

З огляду на усе це можна прогнозувати, що цьогорічна зима може стати чи не найскладнішою для киян за останні роки. У Києві, за великим рахунком, ще не було досить потужних морозів, а вже зафіксовано багато масштабних аварії на тепломережах. І можна лише гадати, що станеться зі старими гнилими трубами за сильних морозів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme