Родич Навального став старостою села на Київщині
У селі Нове Залісся Бородянського району на Київщині під Києвом живуть земляки та родичі російського опозиціонера Олексія Навального, до яких він в дитинстві приїздив майже кожного літа
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на сюжет ВВС-Україна.
Наразі в селі проживає 11 людей на прізвище Навальний. Один з мешканців села, родич російського політика Павло Навальний став старостою Нового Залісся.
"Я далекий родич Олексія Навального, наші діди були братами, якось так", – розповів сільський староста.
Він зізнався, що не дуже багато може розповісти про дитинство Олексія, бо був надто малим, коли той приїздив до бабусі. У дорослому віці вони теж не бачились.
Олексій Навальний народився у червні 1976 року. Як кажуть його родичі, кілька перших років ріс у бабусі в Заліссі, а потім до Чорнобильської катастрофи кожне літо приїздив до неї на все літо.
За спогадами тітки, Олексій приїздив на ціле літо й дуже любив бігати на місцеву річку Уж.
Про річку згадував і сам Олексій Навальний.
"Річка Уж, яка впадає у Прип'ять, висока круча там і гнізда ластівок", – згадував він.
А після виходу серіалу "Чорнобиль" в одному з відео визнавав, що чорнобильська тема для нього - рідна.
"Чорнобиль – це історія моєї родини, у мене вся рідня по батьківській лінії з Чорнобиля. Я проводив там у селі Залісся кожне літо у бабусі. Вже після аварії я там був мільйон разів, на травневі свята їздив на могили родичів", - розповідав Навальний.
У Новому Заліссі живе двоюрідний брат російського опозиціонера Олександр Навальний. Він водій-далекобійник, а його дружина Наталя працює у місцевій школі.
Також у селі живе двоюрідна тітка Навального, яка є ще й хрещеною брата Олексія Навального, Олега.
Усі близькі родичі російського політика навідріз відмовилися зустрічатись з журналістами і розповідати про нього. Начебто є настанова з Москви нічого не розповідати представникам медіа, щоб не нашкодити у в'язниці опозиціонеру.
Нагадаємо, що 2 лютого, Олексію Навальному дали 3,5 роки ув'язнення, з яких він відсидить 2 роки та 8 місяців, бо йому зарахували домашній арешт.
Після цього у центр Москви, Санкт-Петербурга та інших міст Росії вийшли прихильники опозиціонера, яких тут же почали затримувати.
Що відомо про справу братів Навальних
Слідком Росії в 2012 році відкрив кримінальне розслідування проти Навального і його брата Олега за заявою гендиректора компанії "Ів Роше Схід"(російська філія Yves Rocher) Бруно Лепру.
За даними правоохоронців, брати Навальні обманом нав'язали російському підрозділу "Ів Роше", а також фірмі "Многопрофильная процессинговая компания" (МПК) посередника в транспортно-логістичних послугах – свою фірму "Главное подписное агентство" і таким чином вкрали у "Ів Роше Схід" 26 млн рублів, а у МПК – 3,8 млн рублів. Кошти були отримані шляхом завищення цін за послуги.
17 січня 2021 року літак, на якому лідер російської опозиції Олексій Навальний повернувся в Москву з Берліна, приземлився в аеропорту "Шереметьєво" (хоча мав сісти в аеропорту "Внуково").
Тим часом в аеропорту "Внуково" зібралися сотні людей, які хотіли зустріти політика. Поліція почала виганяти людей з аеропорту та затримувати їх. Були затримані десятки прихильників Навального. Затримали також його брата – Олега Навального.
Дещо згодом Навальний був затриманий в аеропорту "Шереметьєво" під час проходження паспортного контролю. У поліції заявили, що він перебуватиме під вартою до обрання запобіжного заходу.
18 січня вранці стало відомо, що на Росії взялися терміново судити опозиціонера Олексія Навального.
За словами самого Навального, абсолютно незрозуміло, чому засідання так званого суду відбувається у приміщенні поліції. На думку опозиціонера, це – "насміхання над правосуддям" і "найвищий ступінь беззаконня".
Повідомлялося також, що адвокат Навального попросила відводу судді у справі, і в засіданні суду було оголошено перерву.
Крім того, відомо, що стороні захисту Навального на ознайомлення з матеріалами справи дали лише 30 хвилин.
Близько 16:00 (за Києвом) Навальному обрали запобіжний захід – його арештували на 30 діб. Через деякий час його відправили сидіти у "Матросскую тишину", яка уже неодноразово приймала топ-в'язнів.
21 січня захист Олексія Навального оскаржив взяття політика під варту на 30 діб за рішенням Хімкінского міського суду.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ