UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Роковини Чорнобиля: У МОЗ розробили план на випадок атомної катастрофи

Міністерство охорони здоров'я розробило регламент проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Роковини Чорнобиля: У МОЗ розробили план…
Фото:ЕРА

Про це в річницю Чорнобильської трагедії на своїй Facebook-сторінці написав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає Depo.Київ.

За його словами, йодна профілактика відноситься до термінових заходів, які спрямовані на запобігання негативного впливу радіації.

"При радіаційній аварії на ядерних установках може відбуватись викид радіоактивних речовин у навколишнє природне середовище та значних кількостей радіоактивних ізотопів йоду. Для того щоб зменшити або відвернути радіаційне опромінення щитоподібної залози при таких аваріях Міністерство охорони здоров’я розробило Регламент щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії", – зазначив Ляшко.

Відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я (№408) 16 квітня 2021 року зареєстровано в Міністерстві юстиції.

За словами Ляшка, йодна полягає в застосуванні препаратів стабільного йоду впродовж перших шести годин після поглинання радіоактивних ізотопів йоду щитоподібною залозою.

 

Довідка: 35 років тому, 26 квітня 1986 року, на території України сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства - аварія на Чорнобильській АЕС. Одразу ж після катастрофи загинула 31 людина, а близько 600 тис. ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації, що призвело до різних захворювань і смертей.

У цей день стався вибух четвертого енергоблоку, в результаті чого реактор був повністю зруйнований. Через критичний рівень радіаційного забруднення жителів міст Чорнобиль, Прип'ять та сіл в 30-кілометровому радіусі евакуювали. Ці люди так і не повернулися до своїх домівок - з того часу територія в 30 км є безлюдною і досівважається непридатною для життя.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme