Розкопки на Поштовій площі у Києві: археологи показали нові знахідки
Столичні археологи щодня досліджують культурні шари під товщею ґрунту на Подолі
Ще у 2015 році під час планових робіт на Поштовій площі археологи виявили унікальні артефакти - добре збережені зруби і частоколи, які, на думку вчених, відносяться до часів Київської Русі XI-XIII століття, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Styler.
Не гаючи часу, столичні археологи представили багатообіцяючу картину - знайдені артефакти свідчать про наявність під товщею ґрунту старовинних вулиць і будівель стародавнього Києва.
Сьогодні розкопки тривають.
Команда фахівців знайшла культурні шари XV-XVI, XVII-XVIII і навіть XI-XIII століть. Земляні пласти зберегли до наших днів прикраси, кераміку, пляшки, людські кістки і рештки тварин. При цьому "археологічне ельдорадо" на Поштовій площі зберігає в собі ще багато цінних знахідок і таємниць.
Робочий майданчик відгороджений зеленим парканом від решти Поштовій площі. Під товстими бетонними плитами від цікавих очей прихована найцікавіша частина розкопу - величезний підземний простір, що йде вглиб на мінус 5 метрів. Довжина археологічного майданчика - близько 140 метрів. "Стеля" з плит підтримується залізобетонними колонами.
Біля входу в закритий бетонними плитами підземний простір щільними рядами лежать пронумеровані дерев'яні колоди, порізані глибокими борознами-"зморшками". Це елементи старої бруківки, якою могла бути встелена "Поштова площа" XV-XVI століття.
А під височиною-пагорбом були знайдені культурні шари, що датуються так званим давньоруським або домонгольским періодом - IX-серединою XIII століття. В руки столичних археологів потрапили знахідки XI-XIII століть.
На невеликій ділянці, яку археологи називають вулицею XII-XIII століття, були знайдені залишки дерев'яної огорожі, що відокремлює вулицю від стародавньої садиби, що охоплює весь квартал.
Праворуч від вулиці XII-XIII століття археологи знайшли залишки іншої споруди. Судячи зі знахідок (бочки, посуд), це був льох, укріплений добре збереженими колодами.
Недалеко від вулиці XII-XIII століття було знайдено невелике кладовище.
При цьому не можна з упевненістю сказати, що це було загальноміське місце для поховання древніх киян.
Трохи далі від стародавньої садиби група археологів досліджує рештки бруківки XVII-XVIII століття.
Найдавніша знахідка - княжа печатка - датується XI століттям. Однак артефактів цього періоду під час розкопок на Поштовій площі відшукали не так багато, як хотілося.
Також під час розкопок на Поштовій площі було знайдено багато кераміки XI століття.
На місці розкопок на Поштовій площі археологи хотіли б створити унікальний для України інтерактивний музей, з безліччю унікальних автентичних предметів - доторкнутися до них можна буде прямо на місці виявлення.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ