Сажа, тріщини і мокрі плями: В РКЦ незадоволені протиаварійними роботами у костелі святого Миколая
В римо-католицькій парафії костелу святого Миколая в Києві кажуть, що в деяких місцях у храмі досі багато сажі, а в інших її відбили разом зі штукатуркою
В римо-католицькій парафії костелу святого Миколая в Києві невдоволені результатами протиаварійних робіт в соборі.
Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-сторінку парафії костелу святого Миколая у Києві.
Зазначається, що 31 січня 2022 року відбулася зустріч із журналістами щодо завершення протиаварійних робіт у костелі. Однак, за словами представників парафії, у храмі з підлоги стирчать труби, місцями не очищені від сажі стіни, сліди вологи на підлозі та стінах.
"Стелю, відділено спеціальною сіткою, щоб пошкоджені пожежею частини оздоблення не падали на голову. Однак попри цю завісу чітко видніється почорніла від вогню і сажі верхня частина храму, яка залишилася після пожежі без змін. На стінах, як говорили "тимчасово", розмістили прожектори, а також повісили батареї, труби до яких поклали просто над підлогою. У тій частині храму, де впродовж останніх 30 років стояла дарохранительниця з Пресвятими Дарами і де Папа св. Йоан Павло ІІ молився про повернення храму, до рівня колін виступають труби, які унеможливлюють будь-яке відновлення бічного вівтаря. Підлогою служить тимчасовий матеріал, на якому чітко видно сліди надмірної вологи, так само як і на стінах, де тріщини і вологі плями", – йдеться у повідомленні.
У парафії також зазначили, що у частині храму, де має бути головний вівтар і Пресвяті Дари, стіни обгорілі.
"Ймовірно, намагаючись якнайпростіше відчистити стіни від сажі, почали відбивати штукатурку аж до цегли, та згодом, розуміючи, що зусилля марні, залишили як є. Водночас відповідальні за проєкт протиаварійних робіт натхненно розповідали про роботу, яку вони начебто виконали, та про труднощі, з якими їм довелося стикнутися", – зазначили в церкві.
Також в парафії не довіряють обіцянкам Мінкульту передати костел до 1 червня 2022 року.
Нагадаємо, пізно увечері 3 вересня у Києві сталася пожежа у костелі Святого Миколая. Займання сталося між першим та другим поверхами будівлі під час репетиції. Пожежі присвоїли другий ранг. За кілька годин пожежу локалізували, станом на 23:00 відкритого вогню в костелі уже не було.
Єпископ Київсько - Житомирської дієцезія РКЦ в Україні Віталій Кривицький розповів про наслідки пожежі у костелі Святого Миколая у Києві.
Міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що триматиме розслідування ситуації під особистим контролем.
На реставрацію оздоблення костелу Святого Миколая у Києві держава виділить 148 млн грн.
За інформацією ЗМІ, костел Святого Миколая у Києві передадуть римо-католицькій громаді. Відповідне розпорядження підписав прем'єр Денис Шмигаль.
Згодом прем'єр повідомив, що серед заходів з реставрації будівлі в дорученні був пункт про ймовірне повернення будівлі римо-католицькій громаді.
У парафії Святого Миколая називають конструктивним діалог з владою щодо передачі храму релігійній спільноті і кажуть, що костел можуть передати їм уже навесні 20222 року.
У жовтні Київрада звернулася до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням передати римо-католицькій громаді, пошкоджений пожежею костел.
Костел святого Миколая буде переданий у користування римо-католицькій громаді з 1 червня 2022 року.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ